online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Koncert kolęd i pastorałek
online button
online button

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Koncert kolęd i pastorałek

  • 17 stycznia 2016

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza w sobotę 17 stycznia 2016 o godz. 16 do Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich na wspólne śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek przy akompaniamencie chóru „Con Passione”.

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku, czas radości, spotkań rodzinnych i przyjacielskich. Chociaż święta już minęły, przedłużmy jeszcze na moment magiczny nastrój pełen świątecznego kolędowania.

Chór „Con Passione” pod batutą Michała Kopcia powstał w marcu 2010 roku. Inspiracją do powstania gminnego chóru był Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku w 2009 roku. Wówczas to wypłynęła inicjatywa od ówczesnych władz gminy, że powstanie chór, który będzie reprezentował gminę. O poprowadzenie chóru został poproszony utalentowany, organista i muzyk – Michał Kopeć. Ten charyzmatyczny młody człowiek skupił wokół siebie ponad 30 osób – prawdziwych pasjonatów śpiewania.

Chór „Con Passione” występował na VI Powiatowym Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych na Świętym Krzyżu oraz wziął udział w Świętokrzyskiej Cecyliadzie Pieśni Zjednoczonej Europy w WDK w Kielcach. Ważnym wydarzeniem z życia chóru był występ w Sejmie RP. W kolejnych latach do największych osiągnięć zaliczyć należy m.in.: I miejsce w V Przeglądzie Sakralnej Pieśni Chóralnej w Skarżysku Kam. (czerwiec 2012), II i III miejsce w Festiwalu Pieśni Wielkopostnych w Daleszycach (2013 i 2015).

Chór brał także udział w Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Jaworzu (czerwiec 2013), Wojewódzkiej Gali Literackiej w WDK w Kielcach, występowł podczas: Dni Zagnańska, Wigilii dla Samotnych w gminie Zagnańsk oraz uroczystych koncertów Pieśniobrania, które odbywają się od czterech lat na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach w Dniu Święta Niepodległości.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna