Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Koncert karnawałowy w Filharmonii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Koncert karnawałowy w Filharmonii

  • 11 stycznia 2019
  • Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  • 19.00
  • 35 zł, 40 zł

Tańce, niezapomniane piosenki oraz wspaniałe arie w wykonaniu Grażyny Brodzińskiej i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego znajdą się w programie koncertu karnawałowego "Przetańczyć całą noc...". Odbędzie się on w najbliższy piątek o godzinie 19 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

To będzie wyjątkowy, pełen wzruszeń i radości koncert, który przeniesie publiczność w cudowny świat najsłynniejszych przebojów z całego świata, zaś wielka diva arii musicalowych i operetkowych oczaruje słuchaczy nie tylko swoją popisową "Arią ze śmiechem". Grażyna Brodzińska to pierwsza dama polskiej sceny klasycznej obdarzona mistrzowskim kunsztem wokalnym, niezwykłą siłą wyrazu i czarującą osobowością, która na estradzie emanuje ogromną kulturą muzyczną, wielką urodą i elegancją.

Artystka wykona między innymi: uwodzicielskie  „Tango Jalouse”, cudownej urody „Usta milczą, dusza śpiewa ”. Nie zabraknie także hiszpańskiego „Besame mucho” oraz roztańczonego „Przetańczyć całą noc”, a także  szlagierów piosenki międzywojennej z utworem „Sexappeal” na czele. Koncert poprowadzi słynący już z nienagannych manier Jan Miłosz Zarzycki, zaś słowo o muzyce wygłosi Adam Czopek.

GRAŻYNA BRODZIŃSKA

Pierwsza Dama Polskiej Operetki. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, obdarowująca widzów delikatną wirtuozerią głosu, mistrzyni scenicznego wodzenia na pokuszenie. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych  nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Jak powiedział  Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną   największych”.  

JAN MIŁOSZ ZARZYCKI

Dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech. W 1994 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego we Wrocławiu. Studia dyrygenckie uzupełniał w Wiedniu i w Berlinie. Ukończył również Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Katowicach, podyplomowe studia menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest laureatem I Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w 1974 roku, gdzie zajął ex aequo I miejsce oraz otrzymał trzy nagrody pozaregulaminowe, w tym nagrodę orkiestry. W 1997 roku otrzymał III nagrodę na VII Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im.Toscaniniego w Parmie. Wkrótce potem odbył tournée koncertowe po Włoszech z Orkiestrą Symfoniczną Emilii Romanii im. Toscaniniego. W 1988 roku objął kierownictwo Studenckiej Orkiestry Kameralnej Jeunesses Musicales przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, z orkiestrą SinfoniaVarsovia, Warszawską Operą Kameralną oraz z Państwową Operą we Wrocławiu, od 1999 roku prowadzi także Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie. Koncertował w całej niemal Europie, w Rosji, USA, Meksyku i Libanie. Ma w swoim dorobku 17 nagranych płyt, w tym 5 nominowanych do nagrody Fryderyk i jedną do International Classical Music Awards. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował go Nagrodą Specjalną w uznaniu nieocenionych zasług dla polskiej kultury muzycznej, dyplomem za wybitne dokonania na rzecz dziedzictwa Fryderyka Chopina, medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Posiada tytuł profesora sztuk muzycznych.

ADAM CZOPEK

Dziennikarz i publicysta muzyczny, kolekcjoner. Od ponad 25 lat publikuje recenzje operowe w prasie codziennej i fachowych dziennikach muzycznych. Zajmuje się również publicystyką muzyczną. Jest autorem wielu opracowań monograficznych.

Bilety w cenie 40 złotych normalny i 35 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17, a w dniu koncertu od godziny 9 do momentu rozpoczęcia koncertu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna