Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Koncert: Fragmenty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Koncert: Fragmenty

  • 19 sierpnia 2017
  • Rynek w Kielcach
  • 20.00

Teatr Muzyki i Poezji Scena Autorska Studio działający od 1994 roku w Kieleckim Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. „Fragmenty”, na który składają się pieśni, piosenki, monologi i wiersze z przygotowywanych na sezon artystyczny 2017/2018 przedsięwzięć premierowych.

Obszerną część koncertu stanowią utwory z Pieśni Wygnańców, która jest próbą artystycznego zmierzenia się ze zjawiskiem uchodźstwa, które tak dotkliwie podzieliło dzisiejszą - wolną niegdyś od uchodźstwa w takiej skali- Europę. Całość dopełniają fragmenty spektaklu „Świat wg Górali Świętokrzyskich”, który próbuje wskrzesić tak skutecznie wyplenioną albo nieobecną bądź wręcz zapomnianą naszą świętokrzyską gwarę oraz wierszy wybitnych polskich poetów, w tym Jana Twardowskiego.

Pieśni łemkowskie, syryjskie, hebrajskie i kurdyjskie, wspomniane wiersze i świętokrzyskie opowieści zabrzmią w wykonaniu Anny Janickiej, Magdaleny Jarek-Matla, Kasi KASSIJI Tercz, Jacka Dziubla, a całość dopełni Marek Tercz, który pełni funkcję autora i gospodarza koncertu.

Producent: Kieleckie Centrum Kultury

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna