kibicuj
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Koncert: DŻEM
online button
online button

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Koncert: DŻEM

  • 28 listopada 2017
  • Kieleckie Centrum Kultury
  • pl. Moniuszki 2b, Kielce
  • 18.00
  • 90/105/120 zł

Koncert legendy polskiego rocka, polskich Rolling Stonesów - zespołu DŻEM. Ponad 2-godzinny, Jubileuszowy występ i wszystkie największe przeboje na żywo. Organizatorzy gwarantują cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki i wspomnień, który na zawsze zapadnie w pamięć, bo DŻEM to coś więcej niż muzyka. To kult, styl życia i prawdy, które każdy z nas adoptuje do swojego życia.

Zespół zaczął powstawać w latach 70-tych, grając po klubach na imprezach. Takich zespołów w Polsce było mnóstwo. Po kilku latach dołączył do grupy muzyków Ryszard Riedl. Nie mając nazwy adoptowali utwory takich sław, jak Cream, Santana, Stonesów. Przed jednym z występów zaproponowali nazwę JAM od jammowania, którą ważny organizator spolszczył na DŻEM. Niedługo nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory, takie, jak „Paw” i „Whisky”. Później następne „Czerwony jak cegłą”, „Skazany na bluesa”, „Człowieku co się z Tobą dzieje”.Koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą i nagle wspaniała płyta DETOX, który uchodzi za wyjątkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory, jak: „List do M”, „Sen o Victori”, „Jak malowany ptak” ciągle budzą emocje. Niestety 30 lipca 1994 r. umiera Rysiek Riedl. Jego śmierć sprawiła, że zespół DŻEM stał się największą polską legendą. Legendą, którą ciągle rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy.

Obecny skład DŻEMU to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbinski, Janusz Borucki i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.

28.11.2017, godz.18:00, Kieleckie Centrum Kultury

Bilety: 90,- 105,- 120,-

Miejsca przedsprzedaży:

Orbis, ul. Sienkiewicza 26, Kielce tel. 41 368 05 62;

Galeria Echo „Urban City” poziom +1 ;

Hipermarket Auchan Kwiaciarnia Florina, ul. Radomska 20

Impresariat WDK, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2;

E.Leclerc Kielce, ul. Massalskiego 3

www.kupbilecik.pl

www.eventim.pl

www.ticketpro.pl

www.biletyna.pl

Informacje: Agencja Koncertowa Ewa – K , www.koncerty.kielce.pl

Info: tel. 664 008 130, 604 529 740

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna