kibicuj

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Koncert: Dikanda

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Koncert: Dikanda

  • 13 sierpnia 2017
  • Pałacyk Zielińskiego
  • ul. Zamkowa 5, Kielce
  • 19.00
  • 15 zł

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia o godzinie 19 na scenie w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego wystąpi Dikanda, zespół szczególnie uznany na zagranicznym rynku muzycznym, grający world music. Organizatorzy zapraszają na ucztę folkowych brzmień szeroko rozumianego Orientu – od Bałkanów przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie.

O zespole Dikanda mówi się, że to najlepszy, obok Kapeli ze Wsi Warszawa, folkowy towar eksportowy naszego kraju. Swoje granie określili jako „muzykę czterech stron Wschodu”. Ich inspiracją są ludowe melodie świata słowiańskiego, ale także Cyganów, Żydów, Hindusów czy bogatej w rytmy i dźwięki Afryki. Od samego początku zadziwiają pomysłami, aranżacjami, wielowątkowością inspiracji, czy wreszcie żywiołowością na scenie. Oni nie grają tylko na instrumentach, oni sami są instrumentami. Nie ma znaczenia czy ze sceny płynie smutna, cygańska ballada, wesoła rosyjska pieśń czy żywiołowy, bałkański taniec.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ep1PSG2rwzc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna