Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Karykaturalny obraz wrogów systemu komunistycznego w radzieckich animacjach propagandowych"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Karykaturalny obraz wrogów systemu komunistycznego w radzieckich animacjach propagandowych" Fot. Muzeum Narodowe w Kielcach

"Karykaturalny obraz wrogów systemu komunistycznego w radzieckich animacjach propagandowych"

  • 28 lutego 2019
  • Muzeum Dialogu Kultur
  • 17.00

W ramach cyklu Czwartek z dialogiem w najbliższy czwartek odbędzie się wykład "Karykaturalny obraz wrogów systemu komunistycznego w radzieckich animacjach propagandowych".

Walka z wrogiem wewnętrznym, jak i tym zewnętrznym, była jednym z filarów komunizmu. Wszelkie porażki społeczne czy gospodarcze tłumaczone były obecnością sabotażystów oraz prowokatorów. Wróg przedstawiony jako gruby żarłok, nadęty bufon czy w końcu jako zwierzę, wydawał się komiczny, a jednocześnie poprzez negatywne przedstawienie jego cech charakteru wzbudzał naturalną wrogość.

Na spotkaniu, które odbędzie się o godzinie 17 w Muzeum Dialogu Kultur prześledzone zostaną stereotypowe, karykaturalne wizerunki: kapitalisty, popa, kułaka, a także polskiego szlachcica użyte w animacjach. Wykład poprowadzi Wojciech Cedro

ZOSTAW KOMENTARZ