Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Kariera po polsku"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Kariera po polsku"

  • 10 kwietnia 2019
  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
  • 18.00
  • od 70 zł

Już 10 kwietnia gwiazdy spektaklu "Kariera po polsku" odwiedzą Kielce. Przed publicznością wystąpią Małgorzata Lewińska, Maciej Damięcki, Andrzej Beya-Zaborski, Jacek Kawalec i Ewa Konstańciak.

"Kariera po polsku" to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się ciągnące się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Spektakl odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach o godzinie 18.

Bilety w cenie od 70 złotych do nabycia:

- u organizatora: Agencja Artystyczna ART, tel. 693 062 880;

- w WDK (ul. Ściegiennego 2, Kielce; I piętro, pokój 150), tel. 41 365 51 06;

- w Polskim Biurze Podróży (ul. Sienkiewicza 26, Kielce), tel. 41 368 05 63;

- online na stronie: https://biletyna.pl/event/view/id/100947

ZOSTAW KOMENTARZ