Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Kadzielnia Sport Festiwal

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Materiały organizatorów Materiały organizatorów fot. Michał Jaroń

Kadzielnia Sport Festiwal

  • 1 lipca 2017
  • Rezerwat Kadzielnia
  • alejki od strony ul. Krakowskiej
  • 11:00-21:00
  • 0/20 zł

Zbliża się kolejna edycja wydarzenia dla tych, którzy nie boją się próbować aktywności powodujących gwałtowny skok ciśnienia. 1 lipca odbędzie się trzecia odsłona imprezy Kadzielnia Sport Festiwal. Na terenie kieleckiego rezerwatu śmiałkowie będą mogli przejść po taśmie rozwieszonej kilka metrów nad ziemią lub spróbować swoich sił w sportach górskich – wspinaczkach i zjazdach na linie. W sumie na miłośników aktywności fizycznej czekać będzie 6 stref o różnej charakterystyce.

- Sześć stref, kilkanaście dyscyplin sportowych to atrakcje w dużej mierze bezpłatne. Po ekstremalnym wysiłku szczególnie polecam strefę chillout i to co będzie oferowane podczas towarzyszącego zjem to Fest - mówi Katarzyna Zapała, współorganizatorka Kadzielnia Sport Festiwal.

Na teren wydarzenia wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Opłata za dodatkowe atrakcje i warsztaty wynosi 20 złotych. Niektóre dyscypliny sportowe, które znajdziemy na Kadzielni wymagają pomocy doświadczonego instruktora, stąd konieczna jest dodatkowa dopłata. Imprezę organizuje Fundacja WLK4 przy współpracy z Geoparkiem.

- Wychodzimy naprzeciw wszystkim tego typu inicjatywom. To jeden z elementów promocji miasta i przestrzeni, która często jest odwiedzana zarówno przez mieszkańców jak i przyjezdnych. Cieszymy się, że takie imprezy powstają, tym bardziej, że tutaj mamy do czynienia z cyklicznością. Z roku na rok wydarzenie przyciąga kolejnych ludzi – mówi Elżbieta Czajkowska, dyrektor Geoparku.

Kadzielnia Sport Festiwal będzie nie tylko rozrywką czy promocją miasta i skarbów natury nieożywionej. Niewątpliwie impreza stanie się niezwykłym widowiskiem. Mrożącym krew w żyłach pokazem może być spacer po linie rozwieszonej pomiędzy skałami na wysokości 25 metrów nad ziemią. Nie zabraknie sportów miejskich. Chodzi nie tylko o jazdę na deskorolce czy bmxie, ale też o streetworkout, parkour czy gimnastykę sportową.

Szczegóły znajdziemy na stronie kadzielniasportfestiwal.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna