Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Kadzielnia Sport Festiwal

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Materiały organizatorów Materiały organizatorów fot. Michał Jaroń

Kadzielnia Sport Festiwal

  • 1 lipca 2017
  • Rezerwat Kadzielnia
  • alejki od strony ul. Krakowskiej
  • 11:00-21:00
  • 0/20 zł

Zbliża się kolejna edycja wydarzenia dla tych, którzy nie boją się próbować aktywności powodujących gwałtowny skok ciśnienia. 1 lipca odbędzie się trzecia odsłona imprezy Kadzielnia Sport Festiwal. Na terenie kieleckiego rezerwatu śmiałkowie będą mogli przejść po taśmie rozwieszonej kilka metrów nad ziemią lub spróbować swoich sił w sportach górskich – wspinaczkach i zjazdach na linie. W sumie na miłośników aktywności fizycznej czekać będzie 6 stref o różnej charakterystyce.

- Sześć stref, kilkanaście dyscyplin sportowych to atrakcje w dużej mierze bezpłatne. Po ekstremalnym wysiłku szczególnie polecam strefę chillout i to co będzie oferowane podczas towarzyszącego zjem to Fest - mówi Katarzyna Zapała, współorganizatorka Kadzielnia Sport Festiwal.

Na teren wydarzenia wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Opłata za dodatkowe atrakcje i warsztaty wynosi 20 złotych. Niektóre dyscypliny sportowe, które znajdziemy na Kadzielni wymagają pomocy doświadczonego instruktora, stąd konieczna jest dodatkowa dopłata. Imprezę organizuje Fundacja WLK4 przy współpracy z Geoparkiem.

- Wychodzimy naprzeciw wszystkim tego typu inicjatywom. To jeden z elementów promocji miasta i przestrzeni, która często jest odwiedzana zarówno przez mieszkańców jak i przyjezdnych. Cieszymy się, że takie imprezy powstają, tym bardziej, że tutaj mamy do czynienia z cyklicznością. Z roku na rok wydarzenie przyciąga kolejnych ludzi – mówi Elżbieta Czajkowska, dyrektor Geoparku.

Kadzielnia Sport Festiwal będzie nie tylko rozrywką czy promocją miasta i skarbów natury nieożywionej. Niewątpliwie impreza stanie się niezwykłym widowiskiem. Mrożącym krew w żyłach pokazem może być spacer po linie rozwieszonej pomiędzy skałami na wysokości 25 metrów nad ziemią. Nie zabraknie sportów miejskich. Chodzi nie tylko o jazdę na deskorolce czy bmxie, ale też o streetworkout, parkour czy gimnastykę sportową.

Szczegóły znajdziemy na stronie kadzielniasportfestiwal.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna