Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Jubileuszowy przegląd w Chmielniku

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Jubileuszowy przegląd w Chmielniku

  • 4 sierpnia 2019
  • Chmielnik
  • 13.00

4 sierpnia w Chmielniku ponad 600 artystów ludowych zaprezentuje się podczas jubileuszowego XX Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów.  

W trakcie święta folkloru w Chmielinku będzie można usłyszeć najpiękniejsze melodie ludowe ziemi świętokrzyskiej i okolicznościowe przyśpiewki oraz zobaczyć taneczne popisy zespołów pieśni i tańca. Artyści zaprezentują się w czterech kategoriach: zespoły pieśni i tańca, zespoły śpiewacze a capella, zespoły śpiewacze z akompaniamentem oraz soliści. Wykonawcy wystąpią w barwnych strojach ludowych z różnych zakątków naszego regionu. Zabawa przy ludowych rytmach potrwa po późnych godzin wieczornych. Na scenie w tym roku pojawi się rekordowa uczestników, reprezentantów niemal wszystkich gmin powiatu kieleckiego. Zobaczymy znane i lubiane kapele, które od lat wzbogacają kulturę ludową powiatu kieleckiego. Przegląd rozpocznie się o godzinie 13 występem laureatów ubiegłorocznego konkursu.

Około godziny 16 zostaną wręczone Doroczne Nagrody Starosty Kieleckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. To wyróżnienie, którym od 2001 roku nagradzane są osoby zasłużone na niwie kultury powiatu kieleckiego charakteryzujące się nieprzeciętnym talentem oraz działaniami na rzecz zachowania i upowszechniania lokalnych tradycji. Doroczne Nagrody Starosty Kieleckiego przyznawane są w dwóch kategoriach: twórca dzieła lub wydarzenia oraz zespół artystyczny. W tym roku nominowanych jest osiem podmiotów. Oprócz nagród finansowych zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają statuetkę Gloria, która jest symbolem wyjątkowych osiągnięć. - Niedzielny Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów to jedyna okazja, by zobaczyć na jednej scenie przeszło pół tysiąca najlepszych artystów ludowych z naszego powiatu. Zapraszamy wszystkich miłośników kultury ludowej i dobrej zabawy do udziału w tegorocznym Przeglądzie w Chmielniku – zachęca starosta kielecki Mirosław Gębski.

ZOSTAW KOMENTARZ