Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Jubileusz 200-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Jubileusz 200-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach

  • 4 października 2019
  • Kieleckie Centrum Kultury
  • 9:00

4 października  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach obchodzi wyjątkowy jubileusz- 200-lecie swojego istnienia.

Jubileusz ma na celu zapoznanie środowiska lokalnego z historią, tradycjami i dorobkiem szkoły oraz budzenie dumy u uczniów i absolwentów szkoły z przynależności do jej społeczności. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach istnieje 200 lat i jej historia to także historia naszego miasta i jego mieszkańców. Szkoła jest jedną z dwóch najstarszych w Kielcach, a w budynku przy ulicy Tadeusza Kościuszki 5 mieści się od 1925 roku, czyli już przez 94 lata.

Organizatorami Jubileuszu 200 – lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach są dyrekcja, nauczyciele i rodzice (Rada Rodziców) Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach im. Marii Konopnickiej.

Program uroczystości:

– 9.00 - zwiedzanie szkoły (SP nr 2 w Kielcach ul. Tadeusza Kościuszki 5),

– 11.30 - uroczysta Msza Św. w kościele św. Wojciecha,

– 13.00 - jubileuszowa gala w Kieleckim Centrum Kultury (okolicznościowe słowo gospodarzy i zaproszonych gości, prezentacja multimedialna o szkole, występy artystyczne uczniów – Kieleckie Centrum Kultury, plac Moniuszki 2B)

ZOSTAW KOMENTARZ