Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Jarmark Świętokrzyski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Jarmark Świętokrzyski

  • 28 maja 2017
  • Święty Krzyż
  • 11:30

Przed nami kolejna edycja Jarmarku Świętokrzyskiego, który odbędzie się 28 maja na Świętym Krzyżu pod hasłem: „Powiat kielecki pomostem do Europy”. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji.

– Jarmark Świętokrzyski jest największą imprezą plenerową, organizowaną przez powiat kielecki. Każdego roku przyciąga turystów i pielgrzymów z całej Polski. Do udziału w Jarmarku, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprosiliśmy wszystkie gminy powiatu kieleckiego. Będzie to dla nich okazja do zaprezentowania swojego potencjału kulturowego i artystycznego. Jestem przekonany, że nasz Jarmark na stałe wpisał się już w kalendarz kulturalny regionu – mówi Michał Godowski, starosta kielecki.

Impreza odbędzie się na błoniach okalających klasztor od strony północnej. Rozpocznie się od Mszy świętej polowej o godz. 11.30. Na scenie zaprezentują się artyści ludowi, kapele i zespoły nie tylko z powiatu kieleckiego, ale także z Niemiec, Ukrainy i Węgier.

Jak informują organizatorzy, w dzień Jarmarku Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach uruchomi specjalne połączenie autobusowe. Autobusy linii SK odjadą z Kielc o godzinie: 6.45, 9.00, 11.15, 13.50 oraz 16.10. Ze Świętego Krzyża w kierunku miasta wyjadą natomiast o godzinie: 10.10, 12.30, 15.00, 17.15 i 18.15. Koszt przejazdu zgodny z obowiązującym cennikiem.

Linia SK przebiega następująco: Kielce, ul. Żytnia – ul. Czarnowska – al. IX Wieków Kielc – ul. Sandomierska – Cedzyna – Radlin – Górno (przejazd drogą 74) – Wola Jachowa – Bieliny – Huta Nowa – Huta Stara – Huta Szklana – Święty Krzyż (powrót w odwrotnej kolejności).

Iwona Gajewska-Wrona

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna