Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Jarmark chłopski w Bodzentynie - wernisaż

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Jarmark chłopski w Bodzentynie - wernisaż

  • 16 września 2019
  • Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie
  • 16:00

Unikatowe fotografie Janusza Buczkowskiego przeniosą nas w lata 60. XX wieku na Jarmark w Bodzentynie. W piękną podróż do przeszłości zabiorą nas także aktorzy-amatorzy ze Stowarzyszenia "Kuźniczy Krąg" z Suchedniowa dzięki przedstawieniu "Targ chłopski" według scenariusza  i w reżyserii Zenona Juchniewicza. Wernisaż odbędzie się w dniu 16 września o godz. 16.00 w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie.

Na wystawie zostanie pokazanych 50 fotografii, z których 47 nigdy dotąd nie było publikowanych. To wyjątkowe dzieła, autor z reporterskim zacięciem  pokazuje życie dawnego jarmarku i wnikliwie kreśli portrety jego bohaterów. Na zdjęciach zobrazowane zostały zwyczaje towarzyszące handlowi: „przybijanie targu”, „zaglądanie zwierzętom w zęby”. Komisarzem wystawy jest dr Justyna Staszewska z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, autorka wstępu do folderu promującego wystawę. Będzie on bezpłatnie rozdawany uczestnikom wystawy oraz zostanie udostępniony  na stronie www.mwk.com.pl .

Po spotkaniu z autorem, znakomitym fotografikiem Januszem Buczkowskim, współtwórcą Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, zaprosimy Państwa na półgodzinne przedstawienie prezentujące dawne zwyczaje, zachowania uczestników handlu na dawnym j jarmarku. Zmieni się także dziedziniec Zagrody Czernikiewiczów, na którym pojawią się stragany i stoiska handlowe.

Gości wernisażu, wiejskimi smakołykami częstować będą panie z Koła Gospodyń Wiejskich Michniowianki.

ZOSTAW KOMENTARZ