Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Historia w filmie" - "Gorączka"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Historia w filmie" - "Gorączka"

  • 11 października 2018
  • Kino Fenomen WDK
  • 19.30

Trwa piąta edycja Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. W najbliższy czwartek, 11 października w kinie Fenomen Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wyświetlony zostanie film "Gorączka" w reżyserii Agnieszki Holland.

Słowo wstępne wygłosi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach. Projekcja rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorami przeglądu są Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Delegatura w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach we współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym i Studiem Filmowym „Kadr”.

Przegląd trwa od marca. W ramach wydarzenia raz w miesiącu wyświetlany jest jeden film. W programie tegorocznego przeglądu znajdują się filmy wybitnych polskich reżyserów, takich jak Robert Gliński, Agnieszka Holland, Jerzy Kawalerowicz, Juliusz Machulski, Władysław Pasikowski, Maciej Sobieszczański, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Janusz Zaorski. Poruszają problematykę walk Polaków o odzyskanie przez Polskę niepodległości w okresie zaborów, czasów II wojny światowej oraz zawiłych losów Polski i Polaków  w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.  Każdy seans poprzedzony jest wstępem historyka, zaś po pokazie planowana jest dyskusja z udziałem widzów.  Pokazy filmowe są okazją do spotkania miłośników filmu oraz historii, rozszerzenia wiedzy na temat najnowszej historii Polski oraz dyskusji i wymiany myśli. Tematyka prezentowanych obrazów często odwołuje się do uroczystości rocznicowych, zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych nawiązujących do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Szczegółowe informacje w kinie Fenomen (Wojewódzki Dom Kultury  w Kielcach, ul. ks. P. Ściegiennego 2) oraz w Delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach (Aleja Na Stadion 1) i Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach (ul. Warszawska 5).  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna