Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Grudniowy spacer po Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Grudniowy spacer po Kielcach

  • 9 grudnia 2018
  • Kielce

9 grudnia o godzinie 10 odbędzie się kolejny spacer po Kielcach. Jakub Juszyński, organizator wydarzenia oprowadzi jego uczestników po najważniejszych i ciekawych miejscach w naszym mieście.

Spacer rozpocznie się przy kościele św. Wojciecha. – Zwiedzimy miejsca, które są interesujące i które każdy kielczanin powinien znać, a także takie, które warto pokazać gościom nas odwiedzającym – mówi Jakub Juszyński. Spacerowicze zobaczą m.in. centrum miasta, Wzgórze Zamkowe, Rynek, ale także Kadzielnię. – Na spacerach poznajemy Kielce od trochę innej strony. Mijamy dane obiekty na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad tym co kiedyś się w nich znajdowało, kto je tworzył i jaka jest ich historia – wyjaśnia.

Do tej pory odbyło się ok. 40 spacerów po Kielcach. – Pomysł wziął się stąd, że wielu kielczan miało problem z tym co w naszym mieście jest ciekawe, chciało poznać jego historię i pokazać interesujące miejsca swoim gościom. Najczęściej spacerujemy w niedzielę. Odwiedzamy zarówno miejsca w centrum, jak i na obrzeżach. Czasami wyjeżdżamy poza miasto, do innych miejscowości – opowiada o swoim projekcie jego twórca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna