Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Grudniowy spacer po Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Grudniowy spacer po Kielcach

  • 9 grudnia 2018
  • Kielce

9 grudnia o godzinie 10 odbędzie się kolejny spacer po Kielcach. Jakub Juszyński, organizator wydarzenia oprowadzi jego uczestników po najważniejszych i ciekawych miejscach w naszym mieście.

Spacer rozpocznie się przy kościele św. Wojciecha. – Zwiedzimy miejsca, które są interesujące i które każdy kielczanin powinien znać, a także takie, które warto pokazać gościom nas odwiedzającym – mówi Jakub Juszyński. Spacerowicze zobaczą m.in. centrum miasta, Wzgórze Zamkowe, Rynek, ale także Kadzielnię. – Na spacerach poznajemy Kielce od trochę innej strony. Mijamy dane obiekty na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad tym co kiedyś się w nich znajdowało, kto je tworzył i jaka jest ich historia – wyjaśnia.

Do tej pory odbyło się ok. 40 spacerów po Kielcach. – Pomysł wziął się stąd, że wielu kielczan miało problem z tym co w naszym mieście jest ciekawe, chciało poznać jego historię i pokazać interesujące miejsca swoim gościom. Najczęściej spacerujemy w niedzielę. Odwiedzamy zarówno miejsca w centrum, jak i na obrzeżach. Czasami wyjeżdżamy poza miasto, do innych miejscowości – opowiada o swoim projekcie jego twórca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna