Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Filmowa noc z Davidem Lynchem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Filmowa noc z Davidem Lynchem

  • 20 maja 2017
  • Fino Fenomen
  • ul. ks. P. Ściegiennego 2, Kielce
  • 21:00
  • 25/30 zł

Dzień przed amerykańską premierą nowego sezonu serialu „Miasteczko Twin Peaks” kielczanie spędzą wieczór z filmami Davida Lyncha, reżysera legendarnej produkcji telewizyjnej. W sobotę 20 maja po godzinie 21 kino Fenomen mieszczące się w Wojewódzkim Domu Kultury wyświetli trzy produkcje cenionego twórcy filmowego zza oceanu. Wejściówki w przedsprzedaży kosztują 25 zł.

Na początek obejrzymy film „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną” z 1992 roku. To prequel serialu opowiadający o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer. FBI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Teresy Banks. Okazuje się, że to zabójstwo kryje w sobie posępną tajemnicę, której nie można zgłębić siłą rozumu. Specjalny agent Dale Cooper przeczuwa, że morderca uderzy ponownie.

Następnie kieleckie kino przypomni „Zagubioną autostradę”. To mieszanka dramatu, kryminału i thrillera z Billem Pullmanem w roli głównej. W kilku słowach przypomnijmy o czym opowiada film. Pewnego dnia żona głównego bohatera, Freda znajduje przed drzwiami mieszkania kasetę wideo, na której nagrany jest widok ich domu. Sytuacja ta powtarza się. Aż w końcu na kasecie zarejestrowane jest wnętrze oraz para bohaterów we śnie. Wydarzenie to rozpoczyna serię innych dziwnych zjawisk, które w konsekwencji prowadzą Freda do morderstwa.

Na pożegnanie wyświetlony zostanie jeden z pierwszych filmów uznanego reżysera pt. „Głowa do wycierania”. To surrealistyczny film z 1977 roku, któremu nie można odmówić klimatu i drastycznej fabuły. Młodzieniec Henry Spencer spotyka się z dziewczyną imieniem Mary. Pojawia się dziecko, małżeństwo z przymusu, a w końcu opieka nad rozwrzeszczanym noworodkiem. Wstręt rodzica do potomstwa napędza tę mroczną fantasmagorię, która swego czasu stała się najdoskonalszym artystycznie wcieleniem kina, które można pokazać jedynie późnym wieczorem.

Filmowa noc z Davidem Lynchem odbędzie się w sobotę 20 maja o godzinie 21. W przedsprzedaży za bilety zapłacimy 25 zł, a w dniu seansów 30 zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna