Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Europejska Noc Muzeów w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Europejska Noc Muzeów w Kielcach

  • 20 maja 2017
  • Kieleckie muzea, galerie, i inne instytucje kultury
  • 17-24

Na nocne zwiedzanie, jak co roku, zapraszają kieleckie muzea i galerie. W tę sobotę 20 maja odbędzie się Europejska Noc Muzeów, w którą włączają się także tutejsze instytucje kultury. Jedną z atrakcji będzie gra miejska Muzeaika. Tym razem zagadki powiązane będą z geometrią.

- Tak już się utarło, że poprzez zabawę staramy się pokazywać nieco „kuchnię muzealną”. W poprzednich latach zgadywaliśmy kolory, czytaliśmy ze zrozumieniem. W tym roku będziemy rozpoznawać kształty i pod takim hasłem Muzeaika się odbędzie - mówi Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy. - To ciekawa rozrywka. Podczas Nocy Muzeów można odwiedzić wszystkie te miejsca. My dajemy dodatkowy bodziec do tego, by chciało się te wszystkie instytucje odwiedzić. Trochę mamy tych muzeów w Kielcach. My dajemy motywację i kusimy nagrodami – mówi Przemysław Krystian.

Aby podołać zadaniu będziemy musieli odwiedzić instytucje biorące udział w zabawie, czyli m.in. Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Narodowe czy Przystanek Historia. W tych miejscach od godziny 19 będą czekały materiały potrzebne do gry.

W akcję „Europejskiej Nocy Muzeów” włącza się również Geopark Kielce. Hasło tegorocznej edycji wydarzenia to „Podróż przez dzieje Ziemi w Centrum Geoedukacji”. Na wszystkich miłośników nocnego zwiedzania zespół Centrum Geoedukacji czeka w godzinach od 19.00 do 23.00. W programie: zwiedzanie Galerii Ziemi wraz z Kapsułą 5D „Podróż do wnętrza Ziemi” oraz wirtualna jaskinia – Chelosiowa Jama. Wstęp wolny na wszystkie atrakcje, bez konieczności rezerwacji.

Wieczorne zwiedzanie organizuje także Sąd Okręgowy przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach. Od godziny 18 do 22 będziemy mogli zobaczyć pokój dla konwojowanych czyli tzw. „dołek”. Na gości będzie czekała także wystawa prac uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach oraz strojów urzędowych sędziego i prawników z korporacji prawniczych. W murach sądu zobaczymy także wystawę archiwalnych zbiorów bibliotecznych, materiałów historycznych i kroniki instytucji.

W sobotni wieczór w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7 w Kielcach od godziny 17 do północy będziemy mogli obejrzeć stałą wystawę ,,Wspomnijcie na minione dni" poświęconą pogromowi kieleckiemu. Również od 17 co 20 minut prezentowana będzie opowieść multimedialna „Los kieleckich Żydów podczas II Wojny Światowej - historia rodziny Goldszajdów”. Zaś o 23 rozpocznie się projekcja  filmu ,,Przy Planty 7/9'' o kieleckiej drodze do pojednania.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna