Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku zagra w Muzeum Hammonda

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku zagra w Muzeum Hammonda

  • 6 grudnia 2018
  • Sala im. Andrzeja Zielińskiego w Muzeum Laurensa Hammonda
  • 11.00 i 13.00

Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku wystąpi z okazji Dnia Świętego Mikołaja, 6 grudnia w sali im. Andrzeja Zielińskiego w Muzeum Hammonda w Kielcach. Zespół zagra dwa koncerty o godzinie 11 i o 13.

Orkiestra została założona w 1994 roku przez Marka Żurawskiego. Jest jedynym zespołem w Polsce, w którym muzycy wykonują utwory z podziałem na samodzielne głosy i wykorzystują do tego keyboardy. Bardzo chętnie jednak łączy elektroniczne dźwięki z barwą akustycznych instrumentów czy głosem ludzkim. Stąd zrealizowany projekt wspólnych występów z chórem "Let the Dow Dow" utworzonym i prowadzonym przez Ewę Czubińską oraz solistką Karoliną Jagieło. Od dwóch lat orkiestra współpracuje także z grupami tanecznymi, które wzbogacają koncerty specjalnie przygotowanymi układami choreograficznymi.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory znanych kompozytorów muzyki klasycznej, takich jak Jan Sebastian Bach, Edvard Grieg, Jean Sibelius, Charles Gounod, Aram Chaczaturiam, Arvo Pärt, Joseph Haydn, Leo Delibes, Anton Dvorak, a także utwory znanych kompozytorów muzyki rozrywkowej, jak Henry Mancini, Joe Garland, Phil Collins, Karl Jenkins, Vangelis oraz brytyjskiego zespołu rock’owego Jethro Tull. Wstęp na koncerty  jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna