Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»EKO brzmi geoLOGICZNIE, czyli IV Kielecki Piknik Geologiczny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

EKO brzmi geoLOGICZNIE, czyli IV Kielecki Piknik Geologiczny

  • 17 września 2017
  • Centrum Geoedukacji
  • ul. Daleszycka 21, Kielce
  • 14.00-18.00
  • 0 zł

Geopark Kielce zaprasza na IV Kielecki Piknik Geologiczny, który odbywać się będzie pod hasłem „EKO brzmi geologicznie”. Impreza odbędzie się w niedzielę, 17 września, w godzinach od 14.00 do 18.00. W ramach Pikniku w Centrum Geoedukacji i jego otoczeniu na odwiedzających czekać będą stanowiska warsztatowe, gdzie poprzez naukę i zabawę będzie można zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska przyrodniczego. Impreza skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców, począwszy od dzieci, poprzez młodzież i osoby dorosłe.

- Tegoroczna edycja Pikniku Geologicznego to ukłon w stronę ekologii i natury w połączeniu z zagadnieniami dotyczącymi geologii i paleontologii Gór Świętokrzyskich. Dla naszych gości przygotowujemy mnóstwo atrakcji o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym – informuje Michał Poros, Kierownik Centrum Geoedukacji.

W programie IV Pikniku Geologicznego znajdzie się wiele kreatywnych zabaw edukacyjnych, m.in. warsztaty budowania dewońskiej rafy koralowej z materiałów pozyskanych z recyklingu, projektowania paleo-odznak na plastrach drewna czy konstruowania wielkiego modelu trylobita z materiałów recyklingowych. Ponadto na gości czekać będą plansze edukacyjne „Zdobądź eko skillsy”, gdzie dopasowując odpowiednią skamieniałość czy ślady prehistorycznych zwierzą, będzie można otrzymać tzw. „eko skills”. Zorganizowana zostanie geologiczna gra na wielkoformatowej planszy, gdzie zespół graczy, poruszając się specjalnymi pionkami – badaczami przeszłości, będzie miał okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z przeszłości Ziemi: odpowiadając na pytania quizowe lub realizując określone zadania, kształtujące wiedzę merytoryczną spostrzegawczość i koordynację ruchową.

Prócz warsztatów plenerowych wiele atrakcji na odwiedzających czekać będzie w obiekcie, będą to m.in. warsztaty szlifowania skał czy obserwacji skamieniałości pod mikroskopem. Dodatkowo przewidziana jest również strefa Geo-Malucha, gdzie najmłodsi uczestnicy Pikniku będą mogli wziąć udział w grach i zabawach o charakterze edukacyjnym. Tradycyjnie otwarta dla zwiedzających będzie część ekspozycyjna Centrum Geoedukacji, czyli Galeria Ziemi z Kinem 5D.

Impreza będzie miała charakter otwarty, wstęp bezpłatny na wszystkie atrakcje. Wydarzenie organizowane jest w ramach Kieleckich Dni Energii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna