Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Drewniany Książę" i "Cudowny Mandaryn" w KTT

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Drewniany Książę" i "Cudowny Mandaryn" w KTT

  • 23 marca 2019
  • Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca
  • 18.00
  • 40 zł, 50 zł i 28 zł

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakle "Drewniany Książę" i "Cudowny Mandaryn". Odbędą się one 23 marca o godzinie 18 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Choreografię do obu spektakli stworzyli Elżbieta i Grzegorz Pańtak.

Oba spektakle były już wystawiane na Festiwalu Operowym w Miszkolcu, ale Elżbieta i Grzegorz Pańtak zdecydowali, że zostaną pokazane również polskiej publiczności. Muzykę do obu utworów napisał jeden z największych kompozytorów XX wieku Béla Bartók. Monumentalną scenografię do obydwu baletów stworzył Włoch Luigi Scoglio, wielokrotnie nagradzany za swoje prace w teatrach operowych.

Libretto "Drewnianego Księcia" zostało zmienione, bo oryginalne opowiada o księżniczce na zamku, do której dotrzeć chce książę. Bajka mówi o straconej miłości, o tym, że trzeba mieć otwarte oczy na miłość, żeby ją odnaleźć. Dramaturgia spektaklu w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca została zmieniona przez reżysera Michała Znanieckiego i spektakl opowiada o relacjach między matką i córką. Matka nie chce zrozumieć wyborów córki, która zakochuje się w celebrycie z innego świata.

"Cudowny Mandaryn" to opowieść o mężczyźnie, który ma nadludzkie siły i powodowany chęcią spełnienia erotycznego jest nieśmiertelny. Jest to przenośnia tego, że w każdym z nas jest silna energia życia ale i śmierci.

Bilety w cenie 40 i 50 złotych oraz szkolne 28 złotych do nabycia w KCK.

ZOSTAW KOMENTARZ