Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Dama pikowa" Retransmisja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Dama pikowa" Retransmisja

  • 13 lutego 2019
  • Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  • 18.30
  • 30 zł

Retransmisji koncertu „Dama pikowa” będzie można posłuchać 13 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej. Będzie to opera w trzech aktach z librettem Modesta Czajkowskiego.

Bez grosza przy duszy – żołnierz Gherman pokochał Lizę zaręczoną z Księciem Yeletskym. Bohater dowiaduje się jednak, że babcia Lizy, Hrabina, zna zwycięską formułę trzech kart. Postanawia więc wydobyć sekret od Hrabiny, w ten sposób dojść do majątku i poślubić Lizę.

Czajkowski stworzył swoją popularną do dziś operę w 1890 roku na podstawie opowiadania Aleksandra Puszkina. Partytura, jedna z najbardziej imponujących i urozmaiconych partytur Czajkowskiego, zawiera wielkie refreny, intymne arie i duety (takie jak pełen pasji duet Lizy i Ghermana I love). Opera została natychmiast przyjęta z wielkim entuzjazmem w Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu, a sam Czajkowski był zdania, że udało mu się stworzyć arcydzieło.  

Początek o godzinie 18.30. Koncert potrwa blisko trzy godziny, w tym będą dwie przerwy. Bilety w cenie 30 złotych można nabyć w kasach Filharmonii.

ZOSTAW KOMENTARZ