Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Budzimy Sienkiewkę! Dzień 4

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Budzimy Sienkiewkę! Dzień 4

  • 4 czerwca 2017
  • Centrum Kielc

Od 1 do 4 czerwca po raz kolejny będziemy budzić Sienkiewkę. To już 8 edycja imprezy, na której każdy mieszkaniec Kielc powinien znaleźć atrakcje odpowiednie dla siebie. 

Wydarzenia odbędą się na Rynku, Placu Artystów, Placu Literatów oraz oczywiście na kieleckim deptaku. Pierwszy dzień Budzenia Sienkiewki zarezerwowany jest dla najmłodszych. Na głównej ulicy Kielc stanie wóz strażacki, który będzie do dyspozycji dzieci. Ci, bardziej zainteresowani militariami będą mogli wsiąść do pojazdów wojskowych oraz zobaczyć jak szkoli się psy policyjne. Będzie też tor przeszkód. Żeby go pokonać trzeba spróbować swoich sił na elektrycznym rowerze. Z kolei rodzice mogą sprawdzić swoją koordynację ruchową przemierzając tor w alko- i narko-goglach.

W kolejnych dniach również nie zabraknie atrakcji. Jedną z nich będzie IV Kielecki Festiwal Kultury Picia Piwa. Chętnych na tę imprezę zapraszamy na Rynek. Na głównym placu Kielc stanie również scena, na której zaprezentują się artyści biorący udział w Festiwalu Scyzoryki. Natomiast na rogu Sienkiewicza i Paderewskiego zaparkuje krwiobus, gdzie od 10 do 14, będzie można oddać krew. Ci, którzy zgłodnieją będą mogli zjeść w popularnych ostatnio food truckach. Będą także pokazy wypiekania chleba. Zobaczymy również m.in. kawalkadę motocyklową, przemarsz kapel ludowych, prezentacje szybowców czy najnowsze modele samochodów.

My także włączamy się w zabawę, a stanowisko radia eM Kielce będzie można znaleźć obok pomnika Henryka Sienkiewicza.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna