Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Alicja w krainie muzycznej magii"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Alicja w krainie muzycznej magii" Fot. archiwum prywatne

"Alicja w krainie muzycznej magii"

  • 8 grudnia 2019
  • Filharmonia Świętokrzyska
  • 11.00
  • 20 zł, 15 zł

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza w najbliższą niedzielę, 8 grudnia o godzinie 11, na rodzinny spektakl muzyczny "Alicja w krainie muzycznej magii". Widowisko będzie mieć charakter edukacyjny, a podczas niego artyści zabiorą widzów w podróż  po Królestwie Muzycznej Magii, aby wraz z główną bohaterką odkryć tajemniczy świat dźwięków.

Nowatorski, multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych pełen muzyki, magii, intryg i dobrego humoru. W połowie jest to film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Na ekranie pojawi się m.in. Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) oraz dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska). Natomiast na scenie zobaczymy Królika Rapera, Kapelusznika Jazzmana, Księżną Atonalię, komputerowego Wirusa, pełnego złych zamiarów intryganta Trytona oraz tytułową Alicję.

Widowisko jest przeznaczone dla widzów od trzeciego roku życia. Bilety w cenie 20 złotych normalny i 15 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17 oraz na godzinę przed koncertem.

FILHARMONIA FUTURA

Lubią prowokować. Prowokować do słuchania dobrej muzyki. A że Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens mają i fantazję, i odwagę, postanowili stworzyć pierwszą w Polsce niezależną filharmonię. Wierzą, że to strzał w dziesiątkę. Do swoich projektów angażują znanych muzyków, jak: Małgorzata Ostrowska, Ewa Romaniak, Leszek Wiśniowski „Hefi”. Tworzą widowiska, koncerty i spektakle muzyczne. Korzystając z nowoczesnych technologii łączą klasykę z nowoczesnością. Wyróżniają się autorskimi projektami, których istotną częścią są starannie przygotowane wizualizacje, scenografia, kostiumy, choreografia i oprawa świetlna.

Ich koncerty obejrzało w Polsce ponad 80000 widzów. Występowali w takich firmach i  instytucjach kultury, jak m.in.: Alior Bank, Manufaktura Łódzka, Polska Press, Okręgowa Izba Radców Prawnych, Estrada Rzeszowska, Filharmonia Podkarpacka, Bałtycka, Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Zaufali im wybitni artyści, m.in.: Małgorzata Ostrowska, Jerzy Stuhr, Zbigniew Wodecki, Mateusz Ziółko, Piotr Cugowski, Małgorzata Walewska, Marek Piekarczyk, Michał Szpak, Damian Ukeje i wielu innych.

Oferta Filharmonii Futura jest niezwykle zróżnicowana: rock, pop, jazz, operetka, musical, spektakle dla dzieci oraz o charakterze familijnym. Wykonują entuzjastycznie przyjmowaną klasykę lat 80. i 90. w nowoczesnej oprawie, z udziałem artystów gwarantujących najwyższy profesjonalny poziom.

SYLWIA LORENS

Śpiewaczka operowa, absolwentka krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej (dyplom z wyróżnieniem). Jest współzałożycielką (wraz z Mikołajem Blajdą) Filharmonii Futura, pierwszej niezależnej filharmonii w Polsce. Jako solistka znana jest z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. W repertuarze posiada także utwory filmowe, operetkowe oraz piosenki aktorskie. Płyta artystki Romanca operowo, nagrana wraz z zespołem „Romanca”, zdobyła w 2014 status platynowej. W 2018 premierę miała pierwsza solowa płyta śpiewaczki pt. Barcelona z gościnnym udziałem Mateusza Ziółko.

MIKOŁAJ BLAJDA

Dyrygent, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Pomysłodawca i szef artystyczny Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce niezależnej filharmonii. Twórca projektów: „Symphonica”, „Upiór w operetce”, „Beethoven Electric 3D”, „Szeherezada”, “Rock Poezji”, “Rock of Poland”, „Alicja w Krainie Muzycznej Magii”, „Electropop Orchestra”. Jako dyrygent współpracował z najwybitniejszymi polskimi twórcami muzyki filmowej i teatralnej oraz z orkiestrami. Jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny pracował przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.

ZOSTAW KOMENTARZ