Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»72. rocznica rozbicia więzienia kieleckiego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

72. rocznica rozbicia więzienia kieleckiego

  • 4 sierpnia 2017
  • Dziedziniec Wzgórza Zamkowego
  • ul. Zamkowa 3, Kielce
  • 20.30
  • 0 zł

Imprezą kulturalną uczcimy 72. rocznicę rozbicia więzienia kieleckiego. W ten piątek o godzinie 20.30 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego rozpocznie się koncert krakowskiego rapera Tadka. Po występie odbędzie się pokaz dwóch filmów dokumentalnych: „WiN. Ostatnia nadzieja” w reżyserii Sławomira Górskiego i „Zdobycie więzienia w Kielcach” w reżyserii Dariusza Walusiaka.

W poprzednich latach z okazji rocznic rozbicia więzienia przy ulicy Zamkowej oglądaliśmy inscenizacje dotyczące wybranych aspektów akcji z sierpnia 1945 roku. Tym razem nie została przygotowana widowiskowa rekonstrukcja.

- W tym roku postanowiliśmy uczcić tę rocznicę w trochę inny sposób. Chcemy dać odpocząć mieszkańcom Kielc o rekonstrukcji historycznej, aby też dać im zatęsknić za taką formą upamiętnienia rozbicia więzienia. W tym roku odbędzie się koncert Tadka w aranżacjach muzyki poważnej, a potem wyświetlimy dwa filmy. Przybliżą one tamte czasy i sylwetki osób, które przyczyniły się do uwolnienia więźniów - mówi Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego.

Seans filmowy rozpocznie się o godzinie 21.15. Podczas wydarzenia spotkamy się także z reżyserami proponowanych dokumentów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna