Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»72. rocznica rozbicia więzienia kieleckiego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

72. rocznica rozbicia więzienia kieleckiego

  • 4 sierpnia 2017
  • Dziedziniec Wzgórza Zamkowego
  • ul. Zamkowa 3, Kielce
  • 20.30
  • 0 zł

Imprezą kulturalną uczcimy 72. rocznicę rozbicia więzienia kieleckiego. W ten piątek o godzinie 20.30 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego rozpocznie się koncert krakowskiego rapera Tadka. Po występie odbędzie się pokaz dwóch filmów dokumentalnych: „WiN. Ostatnia nadzieja” w reżyserii Sławomira Górskiego i „Zdobycie więzienia w Kielcach” w reżyserii Dariusza Walusiaka.

W poprzednich latach z okazji rocznic rozbicia więzienia przy ulicy Zamkowej oglądaliśmy inscenizacje dotyczące wybranych aspektów akcji z sierpnia 1945 roku. Tym razem nie została przygotowana widowiskowa rekonstrukcja.

- W tym roku postanowiliśmy uczcić tę rocznicę w trochę inny sposób. Chcemy dać odpocząć mieszkańcom Kielc o rekonstrukcji historycznej, aby też dać im zatęsknić za taką formą upamiętnienia rozbicia więzienia. W tym roku odbędzie się koncert Tadka w aranżacjach muzyki poważnej, a potem wyświetlimy dwa filmy. Przybliżą one tamte czasy i sylwetki osób, które przyczyniły się do uwolnienia więźniów - mówi Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego.

Seans filmowy rozpocznie się o godzinie 21.15. Podczas wydarzenia spotkamy się także z reżyserami proponowanych dokumentów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna