Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»6. Święto Pieroga Świętokrzyskiego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

6. Święto Pieroga Świętokrzyskiego

  • 3 września 2017
  • Zakład Wielkopiecowy w Bobrzy
  • 15.00

Tysiące pierogów z nadzieniem jakiego tylko dusza zapragnie, występy artystyczne i dyskoteka pod gwiazdami. W niedzielę, 3 września gmina Miedziana Góra zaprasza do Bobrzy na 6. Święto Pieroga Świętokrzyskiego.

Impreza, która tradycyjnie odbędzie się na terenie Zakładu Wielkopiecowego w Bobrzy, rozpocznie się o godz. 15. To będzie prawdziwa gratka dla smakoszy pierogów – będzie można skosztować tych świętokrzyskich specjałów z przeróżnym farszem – począwszy od tradycyjnych z kapustą i mięsem czy grzybami po nadziewane warzywami czy podawane na słodko.

Do tegorocznego konkursu na najsmaczniejsze pierogi zgłosiło się 12 zespołów reprezentujących koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne i stowarzyszenia. Jakimi specjałami będą kusić? - Tego nie zdradzamy, bo każdy w tajemnicy trzyma recepturę na pierogowy farsz, którym będzie chciał zaskoczyć jurorów. Ale liczyć się będzie także smak ciasta oraz sposób podania konkursowych specjałów. Po raz pierwszy w konkurencji lepienia pierogów zmierzą VIP-y. Czas więc, szanowni państwo, zakasać rękawy i uczyć się tej trudnej sztuki – mówią organizatorzy.

- Gorąco zapraszam wszystkich na Święto Pieroga Świętokrzyskiego, podczas którego przewidzieliśmy wiele atrakcji – występy artystyczne solistów, zespołów dziecięcych i ludowych, zabawy i konkursy, na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko, a na zakończenie zapraszamy na zabawę taneczną – mówi Zdzisław Wrzałka, wójt gminy Miedziana Góra.

Materiał nadesłany

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna