Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»6. Święto Pieroga Świętokrzyskiego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

6. Święto Pieroga Świętokrzyskiego

  • 3 września 2017
  • Zakład Wielkopiecowy w Bobrzy
  • 15.00

Tysiące pierogów z nadzieniem jakiego tylko dusza zapragnie, występy artystyczne i dyskoteka pod gwiazdami. W niedzielę, 3 września gmina Miedziana Góra zaprasza do Bobrzy na 6. Święto Pieroga Świętokrzyskiego.

Impreza, która tradycyjnie odbędzie się na terenie Zakładu Wielkopiecowego w Bobrzy, rozpocznie się o godz. 15. To będzie prawdziwa gratka dla smakoszy pierogów – będzie można skosztować tych świętokrzyskich specjałów z przeróżnym farszem – począwszy od tradycyjnych z kapustą i mięsem czy grzybami po nadziewane warzywami czy podawane na słodko.

Do tegorocznego konkursu na najsmaczniejsze pierogi zgłosiło się 12 zespołów reprezentujących koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne i stowarzyszenia. Jakimi specjałami będą kusić? - Tego nie zdradzamy, bo każdy w tajemnicy trzyma recepturę na pierogowy farsz, którym będzie chciał zaskoczyć jurorów. Ale liczyć się będzie także smak ciasta oraz sposób podania konkursowych specjałów. Po raz pierwszy w konkurencji lepienia pierogów zmierzą VIP-y. Czas więc, szanowni państwo, zakasać rękawy i uczyć się tej trudnej sztuki – mówią organizatorzy.

- Gorąco zapraszam wszystkich na Święto Pieroga Świętokrzyskiego, podczas którego przewidzieliśmy wiele atrakcji – występy artystyczne solistów, zespołów dziecięcych i ludowych, zabawy i konkursy, na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko, a na zakończenie zapraszamy na zabawę taneczną – mówi Zdzisław Wrzałka, wójt gminy Miedziana Góra.

Materiał nadesłany

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna