Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»5-lecie Kwiatków w betonie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

5-lecie Kwiatków w betonie

  • 7 października 2017
  • Szklany Dom w Ciekotach
  • Ciekoty 76
  • 15.30

Przez pięć fotografowali obiekty w Kielcach, które dodawały barw szarej rzeczywistości PRLu. „Kwiatki w betonie” - takie hasło przyświecało akcji, za którą stoją pasjonaci sztuki w przestrzeni publicznej. Jej celem było udokumentowanie tego, co znika z naszego otoczenia. W sobotę 7 października w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach odbędzie się podsumowanie plenerów fotograficznych.

- Tak naprawdę podsumowaniem akcji będzie wystawa. Na niej chcemy zawrzeć przegląd tego co robiliśmy i co nas interesowało. Zobaczymy na wystawie prace fotograficzne. Natomiast oprócz tego, odbędą się inne działania, które mają pogłębić temat sztuki w przestrzeni publicznej lub umilić czas. Na przykład planujemy wykład na temat rzeźby plenerowej w Kielcach czy pokaz kronik filmowych z autentycznego, dawnego projektora - mówi Małgorzata Chmiel, z grupy organizatorów wydarzenia.

W Szklanym Domu znajdziemy także dawne gry z czasów PRL i koncert muzyki eksperymentalnej. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.30. Do Ciekot chętnych zabierze zabytkowy Jelcz, czyli autobus zwany „ogórem”. Odjazd z dworca PKS w Kielcach o godzinie 14.30.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna