Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»5. konkurs o Laur COP

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

5. konkurs o Laur COP fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum

5. konkurs o Laur COP

  • 1 lipca 2017
  • Wzgórze Zamkowe w Kielcach
  • ul. Zamkowa 3, Kielce
  • 14.00-20.00

Wojskowy Fiat 508, lekki czołg 7TP i inne unikatowe sprzęty Wojska Polskiego z okresu II Rzeczpospolitej zobaczymy w ten weekend na Wzgórzu Zamkowym. W sobotę i w niedzielę odbędzie się tam piąta edycja konkursu o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wezmą w nim udział polskie grupy rekonstruktorów, które zajmują się odtwarzaniem dawnego sprzętu wojskowego.

- Jeżeli jest to możliwe rekonstruktorzy posługują się oryginalnymi częściami. Jednak sprzęt wojskowy słabo się zachował, często został zniszczony podczas wojny. Ponadto, tego sprzętu też nie było wiele. Dodatkowo, replii wykonywane są według oryginalnych projektów - mówi Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, które wraz ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów w Kielcach organizuje konkurs i festyn.

W sobotę impreza na Wzgórzu Zamkowym rozpocznie się o godzinie 14, w niedzielę zaś o 10. Goście imprezy będą mogli zobaczyć zrekonstruowane pojazdy od środka oraz posilić się żołnierską grochówką z kuchni polowej produkcji Huty Ludwików w Kielcach.

Szczegóły programu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna