Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»11. Hubertus Świętokrzyski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

11. Hubertus Świętokrzyski

  • 1 października 2017
  • Bazylika katedralna/Stadion leśny
  • 11.00

Pokazy ptaków drapieżnych, degustacja pieczonego dzika, występy umuzykalnionych myśliwych to niektóre atrakcje jakie przygotowane zostały na tegoroczne święto łowczych. 11. Hubertus Świętokrzyski tradycyjnie odbędzie się na Stadionie Leśnym w Kielcach. Start w najbliższą niedzielę 1 października o godzinie 11.

Hubertus to impreza, która przede wszystkim ma popularyzować ochronę przyrody i łowiectwo. Dla nas to także okazja, by poznać tajemnice myśliwych. Całość rozpocznie Msza święta hubertowska w bazylice katedralnej o godzinie 11. Po modlitwie zebrani korowodem przemaszerują na Stadion Leśny, gdzie odbędzie się całodniowa impreza. - Będą także koncerty zespołów myśliwskich, a więc Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ, zespołu Żubrosie i Wernyhora. W tym roku po raz pierwszy rozstawione zostanie stoisko archeologii łowieckiej. Będziemy prezentować, jak łowiectwo wyglądało przed tysiącami lat. Myślę, że to będzie atrakcyjne dla publiczności - mówi Jarosław Mikołajczyk, szef kieleckiego oddziału Polskiego Związku Łowieckiego.

Hubertus Świętokrzyski to popularne wydarzenie w kieleckim kalendarzu imprez plenerowych. W poprzednich latach święto myśliwych odwiedzało około 10 tysięcy osób. Smaku imprezie dodadzą członkowie świętokrzyskiej sieci dziedzictwa kulinarnego, czyli producenci najlepszej żywności w naszym regionie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna