Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Słowak dla hospicjum

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

KIELCE FOTO ZDJĘCIA

Słowak dla hospicjum

29 stycznia 2018 / Tekst

Uczniowie  VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach po raz kolejny zagrali dla Hospicjum im. świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.  Oprócz turnieju zorganizowano także kiermasz ciast i loterię fantową.

W charytatywnym turnieju piłki nożnej zagrało łącznie 18 drużyn. Wpisowe każdego z uczestników w całości przekazane zostanie na rzecz placówki prowadzonej przez kielecką Caritas.  W akcji brał udział między innymi Jakub Fibakiewicz. Licealista przyznaje, że była to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim chęć pomocy innym. - Turniej na rzecz kieleckiego hospicjum to cykliczne wydarzenie w naszej szkole. Ja uczestniczyłem w nim po raz drugi.  Myślę, że to naprawdę świetna akcja, bo świetnie się bawiąc można pomóc innym - powiedział Jakub.

W turnieju wzięli udział także uczniowie z Barcelony, którzy przyjechali do Kielc w ramach wymiany międzynarodowej.

Ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Hospicjum im. świętej Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach jest wdzięczny wszystkim tym, którzy włączyli sie w akcję . - To wydarzenie  jest niezwykle cenne, bo wyszło z inicjatywy samych uczniów. Jest to szczególnie istotne dla samych podopiecznych hospicjum. Bo kiedy ci ludzie otrzymują sygnały, że jest młodzież, która się o nich troszczy to jest im lżej - podkreślał kapłan.

Podczas tegorocznego Turnieju zebrano łącznie 1900 złotych. Oprócz turnieju uczniowie  Słowaka zorganizowali  na rzecz hospicjum także kiermasz ciast i loterię fantową.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna