Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»GALERIA»KIELCE FOTO ZDJĘCIA

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich organizowało konkurs przeznaczony dla uczniów szkół średnich i podstawowych. Młodzież, inspirowana dziełami literatury, robiła fotografie w stylistyce jesiennej.

W piątek w Wojewódzkim Dom Kultury w Kielcach wiceprezes IPN, dr Mateusz Szpytma, wręczył wyróżnienia laureatom VIII edycji nagrody honorowej IPN Świadek Historii.

 

Uczniowie I liceum Ogólnokształcącego w Kielcach,  Publicznej Szkoły Podstawowej w Chybicach i Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej zostali laureatami finału Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego "Gramy dla Niepodległej", który odbył się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski i Unii Europejskiej.

Czterech policjantów i siedmiu uczniów szkół mundurowych z województwa świętokrzyskiego zostało laureatami konkursu historycznego "100 lat Policji", który został zorganizowany z okazji setnej rocznicy utworzenia policji państwowej. Honorowym patronem wydarzenia była wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie, V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach i Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu to placówki, które zakwalifikowały się do projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne" realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach praktycznych, na których poznają tajniki pracy Teatru. 

Pamela Leończyk, Łukasz Puczko i Przemysław Żmiejko zostali laureatami drugiego Międzynarodowego Konkursu Twórców Lalek Teatralnych Animatus, którego organizatorem jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Każdy ze zwycięzców otrzyma po 1100 euro i weźmie udział w rezydenturach artystycznych, podczas których zrealizuje swoje nagrodzone projekty.

Strona 1 z 2