Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
NAJBLIŻSZE TRANSMISJE VIDEO ONLINE
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW

MIASTO

Ortopedyczna rewolucja?

wtorek, 18 marca 2014 15:38 / Autor: Maciej
Maciej

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach został wzbogacony o nowy personel. Pracę w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej rozpoczęło kilku fachowców z zakresu nowoczesnych technik operacyjnych z zakresu ortopedii. Ich nowym ordynatorem jest dr Paweł Skowronek.

Skowronek wraz z zespołem są wychowankami Warszawskiej Akademii Medycznej. Sam zainteresowany doświadczenie chirurgiczne zdobywał na oddziałach chorób stawów biodrowych, kolanowych i traumatologii. Specjalizuje się w miniinwazyjnych technikach leczenia stawu biodrowego, w których jest pionierem. – Dzięki inwencji i determinacji dyrektora, postanowiliśmy pracować w kieleckim szpitalu. To szansa na rozwój miejscowej ortopedii. Wraz z zespołem przyjechaliśmy, by wzmocnić ją w zakresie protezoplastyki, zabiegów rewizyjnych i korekcyjnych – mówi dr Paweł Skowronek.

Oddział od kilku dni operuje nie tylko do południa, ale również popołudniu. Wszystkie kolejki do zabiegów planowych powinny być radykalnie skrócone. – Będzie on wzmocniony dwiema nowymi salami ortopedycznymi. To główny potencjał, jaki może rozwinąć ortopedię. Dzięki temu zmniejszymy także kolejki – dodaje dr Skowronek.

123skowronkikielce

Nowy ordynator zapowiada też stworzenie w Kielcach Ośrodka Szkoleniowego w dziedzinie miniinwazyjnych technikach leczenia. Oprócz czterech lekarzy, pracę zyskało jeszcze 10 pielęgniarek. – Dotychczas zoperowani są bardzo zadowoleni. Słyszymy pod naszym adresem same pochwały. Na zmianach zyskuje przede wszystkim pacjent – komentuje Jan Gierada, dyrektor szpitala.

Nowy numer!
14/2020 14/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ