Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Zostań liderem e-zdrowia! Konkurs dla lekarzy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

CIEKAWOSTKI

Zostań liderem e-zdrowia! Konkurs dla lekarzy

01 sierpnia 2019 / Tekst

W czerwcu minęło pół roku od wprowadzenia obowiązku realizowania przez apteki e-recepty  – cyfrowej wersji dotychczasowej papierowej recepty. Do końca czerwca ponad 6 tysięcy lekarzy z ponad 1.100 placówek leczniczych wystawiło blisko 2 mln 400 tys. e-recept. Ootrzymało je ponad 480 tysięcy pacjentów. W lipcu do systemu e-recepty dołączyło kolejnych 687 podmiotów leczniczych.

Zwiększyła się także dynamika ich wystawiania – z 2,6 tys. dziennie w styczniu do ponad 50 tys. na początku lipca. Liczby te stale rosną, a lekarze, którzy korzystają z e-recepty potwierdzają, że ich wystawianie jest prostsze i krótsze niż tej tradycyjnej, a to przekłada się na oszczędność czasu i wygodę zarówno ich, jak i pacjentów.

Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia ogłosiło konkurs dla środowiska medycznego. Jego celem jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz upowszechnienie rozwiązania, jakim jest e-recepta.

Konkurs kierowany jest do personelu medycznego, który posiada uprawnienia do wystawiania recept. Lekarze, personel medyczny oraz podmioty lecznicze wystawiające najwięcej e-recept w okresie lipiec-wrzesień 2019 nagrodzeni zostaną statuetkami i tytułem „Lider e-zdrowia 2019”. Konkurs zostanie połączony z konferencją merytoryczną dla branży.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy wystawiać e-receptę i zarejestrować się pod adresem: gazetaprawna.pl/konferencje/ezdrowie.

ZOSTAW KOMENTARZ