Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Zdrowe żywienie wcale nie musi być nudne. Artykuł sponsorowany

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Zdrowe żywienie wcale nie musi być nudne. Artykuł sponsorowany

22 października 2018 / Tekst

Dieta kojarzy Ci się z liściem sałaty, jabłkiem, bądź ryżem? Jeśli tak, to najwyższa pora, aby zmienić swoje myślenie. Do niedawna większość osób zmieniała swoją dietę głównie ze względu na chęć zgubienia nadprogramowych kilogramów, często niestety podejście do tematu okazywało się nieodpowiednie. Zmniejszanie kaloryczności i różnorodności posiłków do minimum może przynieść więcej szkody niż pożytku. Tym samym warto dowiedzieć się jak jeść, aby było zdrowo, smacznie i wartościowo.

 

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego im bardziej różnorodne jedzenie to tym lepiej. W diecie większości z nas znaleźć powinny się zarówno produkty mleczne, produkty zbożowe, warzywa, owoce, jak i produkty wysokobiałkowe (mięso oraz ryby). Ułożenie jadłospisu powinno być przyjemnością, a spożywane posiłki muszą nam smakować. Wiele osób lekceważy to i układa dietę tak, aby w jak najszybszym tempie schudnąć. Nie jest to odpowiednie podejście do tematu i najwyższa pora, aby dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Możesz mieć pewność, że jeśli codziennie będziesz spożywał owoce, warzywa oraz złożone węglowodany to Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny.

Gdzie szukać inspiracji?

Wiadomo, że nie każdy będzie wiedział jak zabrać się za zmianę swojego jadłospisu, szczególnie jeśli dotychczas nie zwracaliśmy najmniejszej uwagi na posiłki, które spożywamy. Samodzielnie może to być nieco trudne, jednak dzisiaj mamy dostęp do internetu, który jest poniekąd bogactwem wiedzy. Na wielu blogach kulinarnych znajdziemy zdrowe przepisy, na których można się wzorować. (przykład bloga: Blog) Zdrowo się odżywiając można jeść niemal wszystko, lecz w rozsądnych ilościach. Jeżeli myślisz, że Twoja dieta będzie nudna i monotonna to jesteś w dużym błędzie. Z naturalnych produktów można wyczarować cuda (Przepis na curry), a zdrową kolacją można zachwycić całą rodzinę.

Pomoc dietetyka może okazać się czasami niezbędna

Jeśli obawiasz się, iż nie będziesz umiał zaplanować diety tak, aby dopasować plan żywienia do swojego organizmu, to nic się nie przejmuj – w tej chwili wiele dietetyków układa indywidualne jadłospisy sugerując się preferencjami klientów. Korzystając z dedykowanej diety będziesz miał gwarancję, że będzie ona zróżnicowana i dopasowana do zamierzonego celu. Wiele osób zapomina o tym, że nie w każdej diecie chodzi o to, by schudnąć – niektóre z nich stosuje się, aby przybrać na wadze, niektóre mają na celu detoksykację organizmu (np.: https://natur-sklep.pl/kategoria/index/babka-jajowata/), a jeszcze inne przeznaczone są dla osób, które chcą poprawić swoje samopoczucie.

Gdzie kupić naturalne produkty?

Prędzej czy później w Twojej głowie zrodzi się pytanie – gdzie kupować, aby jakość produktów była wysoka, a cena przyzwoita? Już teraz polecamy Ci odwiedzenie sklepu online www.natur-sklep.pl, gdzie znaleźć można zarówno tradycyjne, naturalne produkty, jak i te bardziej wymyślne. W ofercie Natur Sklep występują produkty BIO, suplementy diety, superfoods, zioła, a także naturaceutyki. Ponadto artykuł zawierają opis, który przedstawia ich właściwości oraz zastosowanie. Możesz mieć pewność, że odwiedzając raz ten sklep, wrócisz do niego ponownie.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna