Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Zdrapka Wielkopostna 2019 – „Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Zdrapka Wielkopostna 2019 – „Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”

05 marca 2019 / Tekst

W Środę Popielcową rozpocznie się piąty finał Zdrapki Wielkopostnej. W tym roku akcja wyruszyła także do Chin. Najbardziej egzotycznym z języków, na które została przetłumaczona, jest język mandaryński.  Globalny projekt przyjął nazwę OGINI, która jest anagramem hiszpańskiej formy imienia św. Ignacego.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Każdego dnia zdrapujemy pole, na którym umieszczone jest zadanie związane z trzema filarami Wielkiego Postu – postem, jałmużną i modlitwą. Wszystko w duchu rekolekcji ignacjańskich, czyli odnajdywaniu Boga „tu i teraz”. Zdrapka jest przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od wieku, stanu i sytuacji życiowej.

Przesłanie na rok 2019 brzmi „Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”. Odpowiada ono na hasło programu duszpasterskiego na lata 2017-2019. Tegoroczna edycja nawiązuje również do słowa–klucza w nauczaniu papieża Franciszka  gaudium – radość i papieskich dokumentów mówiących o radości z życia przy Jezusie Chrystusie. 

Zdrapka w formie „tradycyjnej” rusza w Środę Popielcową, 6 marca. Ostatnim dniem będzie Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia.

ZOSTAW KOMENTARZ