Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Zdrapka Wielkopostna 2019 – „Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Zdrapka Wielkopostna 2019 – „Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”

05 marca 2019 / Tekst

W Środę Popielcową rozpocznie się piąty finał Zdrapki Wielkopostnej. W tym roku akcja wyruszyła także do Chin. Najbardziej egzotycznym z języków, na które została przetłumaczona, jest język mandaryński.  Globalny projekt przyjął nazwę OGINI, która jest anagramem hiszpańskiej formy imienia św. Ignacego.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Każdego dnia zdrapujemy pole, na którym umieszczone jest zadanie związane z trzema filarami Wielkiego Postu – postem, jałmużną i modlitwą. Wszystko w duchu rekolekcji ignacjańskich, czyli odnajdywaniu Boga „tu i teraz”. Zdrapka jest przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od wieku, stanu i sytuacji życiowej.

Przesłanie na rok 2019 brzmi „Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”. Odpowiada ono na hasło programu duszpasterskiego na lata 2017-2019. Tegoroczna edycja nawiązuje również do słowa–klucza w nauczaniu papieża Franciszka  gaudium – radość i papieskich dokumentów mówiących o radości z życia przy Jezusie Chrystusie. 

Zdrapka w formie „tradycyjnej” rusza w Środę Popielcową, 6 marca. Ostatnim dniem będzie Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna