Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Wspinali się po zwycięstwo

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Wspinali się po zwycięstwo

10 marca 2018 / Tekst

230 osób uczestniczyło w rocznicowych, Ogólnopolskich Igrzyskach Boulderowych w Centrum Wspinaczkowym Mobius Studio w Kielcach. - Cieszy to, że jest nas coraz więcej - powiedział Daniel Sromek, dyrektor placówki.

Każdy z zawodników miał za zadanie wykonać odpowiednią liczbę boulderów, czyli tras wspinaczkowych. - Ilość tych tras była uzależniona od kategorii, w której uczestnik brał udział. W kategorii Junior do przygotowania było 15 boulderów, natomiast w kategoriach Light i Pro- po 40. Co ważne, zawodnicy wspinali się bez liny - powiedział Daniel Sromek, dyrektor Centrum Wspinaczkowego.

W igrzyskach wziął udział między innymi Franek Pisarczyk, który przyznał, że zawody te to nie tylko rywalizacja ale przede wszystkim świetna zabawa. - Jestem stałym bywalcem tego miejsca. Uwielbiam się wspinać. Uważam, że warto. Bo sport ten nie tylko pomaga trenować kondycję, ale także rozwija logiczne myślenie i pozwala trenować równowagę i koncentrację. Polecam wszystkim - powiedział chłopiec.

Ogólnopolskie Igrzyska Boulderowe to nie jedyna organizowana w Centrum Wspinaczkowym Mobius Studio w Kielcach. - Już dziś zapraszam na Letnią Ligę Boulderową, a jesienią na zawody dziecięce. Imprez na pewno nie będzie brakowało przez cały rok - powiedział Daniel Sromek.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna