Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Waga potrzebna jest w każdym zakładzie przemysłowym. Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Waga potrzebna jest w każdym zakładzie przemysłowym. Materiał partnera

08 listopada 2019 / Tekst

Do czego przydaje się nam waga? Posiadamy to narzędzie nawet w domu – w kuchni – ale korzystamy z niego często także w pracy. Bez niego nie jesteśmy w stanie ocenić, ile waży dany produkt, a bez tego nasza praca nie jest płynna.

Nowoczesne wagi zapewniają ogromny komfort pracy. Bez wątpienia w dzisiejszych czasach możemy wprost przebierać w ofertach: w końcu każda dziedzina przemysłu, handlu czy medycyny potrzebuje odpowiedniego miernika wagi i siły. Jeśli o tym drugim z kolei mowa, każda waga elektroniczna wyposażona jest w belkę tensometryczną. Belka tensometryczna ma za zadanie ocenić nacisk, co z kolei przekłada się później na odczyt wagi. To proste założenie było w starożytnych czasach mierzone poprzez zwykłe odważniki, dzisiaj jednak mamy czujniki tensometryczne, które robią wszystko za nas.

Wagi elektroniczne bardzo przydatne są we wszelkiego rodzaju sklepach. To tam bowiem odmierza się towar, a zazwyczaj trzeba to robić bardzo szybko, jako, że ustawia się za nami kolejka klientów. Płynność pracy jest szczególnie ważna tam, gdzie mamy do czynienia z konsumentem. Chodzi również o komfort pracy i obsługi.

Waga dobra do magazynu

Jeżeli o magazyn chodzi, możliwości mamy bardzo wiele, jeżeli o wagi chodzi. Najpierw należy zwrócić uwagę na to, jakiej wielkości jest pomieszczenie, w którym się on znajduje. Jeżeli jest ono niewielkie, dobrym rozwiązaniem będzie waga hakowa.

Z drugiej strony, w sortowniach i magazynach przemysłu ciężkiego podnoszenie towaru, by go zważyć, mija się z celem, a czasami także z możliwościami fizycznymi człowieka. W tym momencie z pomocą przychodzi wózek paletowy z wagą (można go znaleźć na przykład na tej stronie: https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe-wozki-z-waga). Rozwiązanie to umożliwia dość prosty przebieg samej pracy. Z jednej strony przewozimy towary i układamy je na miejscu przeznaczenia, z drugiej strony są one przez nas ważone. Wszyscy korzystają na tym rozwiązaniu.

O czym pamiętać należy to to, że każda waga, która ma kontakt z konsumentem – w mniej lub bardziej bezpośredni sposób – musi zostać zalegalizowana. Proces ten może nam ułatwić sam sklep, w którym kupujemy przybory do mierzenia wagi. Pierwsza legalizacja ważna jest przez 25 miesięcy, każda kolejna odpowiednio przez rok. Jest to konieczna formalność, bez której nasza waga może nie być dopuszczona do użytku.

Reasumując, waga czasami może być sama w sobie narzędziem do przewozu towarów. W dzisiejszych czasach producenci mierników kładą duży nacisk na komfort oraz płynność pracy klienta.

ZOSTAW KOMENTARZ