Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»W niedzielę w Kielcach Dzień Dobrych Uczynków

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

W niedzielę w Kielcach Dzień Dobrych Uczynków

Kielce / 04 kwietnia 2019 / Tekst

Już po raz drugi Regionalne Centrum Wolontariatu włącza się w Good Deeds Day, czyli dzień dobrych uczynków. Odbędzie się on w niedzielę w Kielcach.

Good Deeds Day to coroczne święto, którego ideą jest niesienie dobra poprzez dobre uczynki dla innych i całej planety. Organizowane jest od 12 lat. Dotychczas wzięło w nim udział ponad 2 miliony wolontariuszy z ponad 93 krajów. W tym roku Kielce także czynią dobre uczynki. Good Deeds Day Polska to wydarzenie, które jest organizowane po raz drugi przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. W tym roku odbędzie sie ono w niedzielę, 7 kwietnia.

Wizją całego wydarzenia jest czynienie społeczeństwa lepszym, bardziej otwartym na drugiego człowieka i jego potrzeby. Wolontariuszom zależy na tym, żeby pokazać jak celebrować drobne uczynki na co dzień, ponieważ każdy dzień jest do tego dobry.

Program wydarzenia:

10.00 - 13.00 - Akcja w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

13.00 - 15.00 - Akcja na ulicach Kielc. Wolontariusze będą rozdawali słodkie upominki oraz baloniki z bilecikiem na którym będzie napisany jeden dobry uczynek do wykonania.

15.00 - Wolontariusze w siedzibie Regionalnego Centrum wolontariatu będą tworzyć kartki świąteczne, które zostaną przekazane w okresie świątecznym osobom starszym i samotnym.

ZOSTAW KOMENTARZ