Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Tatuaże. Hit czy kit?

środa, 30 września 2020 15:49 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Motywy zwierzęce, roślinne i cytaty na skórze. To najchętniej wybierane wzory tatuaży, na które decydują się młodzi. W naszym regionie zdobienia ciała również cieszą się dużym zainteresowaniem, bo i w Kielcach studiów tatuażu nie brakuje.

Według statystyk, co ósmy Polak posiada przynajmniej jeden tatuaż. Grono ich zwolenników jednak nieustannie się zwiększa.

Jak informują tatuatorzy, najczęściej tatuowane są górne części ciała takie jak dłonie, przedramiona, łopatki i żebra. Rzadziej wybierane są kończyny dolne, mimo wszystko na przykład na stopach pojawiają się minimalistyczne wzory.  

Z danych Centrum Badania Opinii Społecznej z 2017 roku wynika że, po tatuaże coraz chętniej sięga też płeć żeńska. Wcześniej zdobienia te były domeną typowo męską, ale obecnie odsetek kobiet posiadających je jest zaledwie cztery procent niższy niż mężczyzn.

Wykonanie tatuażu rozpoczyna się od przerysowania wzoru na skórę przez kalkę, następnie tatuażysta przechodzi do właściwych czynności, do których potrzebna jest specjalna maszynka i końcówki z igłą oraz pojemniki z atramentem.

Aby wykonać sobie tatuaż należy mieć ukończone 18 lat. Na zdobienie ciała można zdecydować się już wcześniej, w wieku 16 lat, wymagana jest jednak wtedy pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

W Kielcach jest ponad 20 studiów tatuażu. Część z nich oferuje także usługi piercingowe.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO