Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Tabletki na odchudzanie – kto z nich może skorzystać?" Artykuł sposorowany

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Tabletki na odchudzanie – kto z nich może skorzystać?" Artykuł sposorowany

Kielce / 25 maja 2018 / Tekst

Dla większości ludzi, przepis na utratę wagi jest dość prosty: jedz mniej, ruszaj się więcej. Jednak w ostatnich latach na rynek wkroczyły nowe leki zwalczające otyłość: tabletki na odchudzanie, które obejmują od tłumików apetytu po stymulanty metabolizmu. Żaden z tych suplementów nie jest magicznym środkiem - wszystkim musi towarzyszyć zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne. Jednak tabletki na odchudzanie owszem mogą przynieść pewne korzyści.

Korzyścią jest nawet utrata 5 procent do 10 procent masy ciała. Widać też zmiany w:

-ciśnieniu krwi,

- średnim poziomie cukru we krwi,

- cholesterolu.

Kto może skorzystać z tabletek odchudzających?

Tabletki na odchudzanie nie są dla wszystkich. Zgodnie z wytycznymi są odpowiednie tylko dla osób, które kwalifikują się jako otyłe, co oznacza, że mają wskaźnik masy ciała (BMI) wynoszący 30 lub więcej. Takie tabletki na odchudzanie mogą być również pomocne dla osób, które mają jedynie nadwagę (o BMI 27 lub więcej), ale mają również problemy zdrowotne spowodowane przez ich dodatkowe kilogramy, takie jak wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca.

Zaletą tych leków jest to, że pomagają one w odchudzaniu często z szybciej widocznymi efektami, niż sama dieta i ćwiczenia fizyczne, co zachęca osoby na diecie do pozostania przy wprowadzonych, zdrowszych zmianach stylu życia. To dobry efekt mentalny.

Ponieważ wszystkie tabletki z natury niosą ze sobą większe ryzyko niż dieta i ćwiczenia, suplementacja powinna być stosowana tylko u tych osób, u których spodziewane korzyści uzasadniają ryzyko.

Najczęstsze działania niepożądane wielu tabletek na odchudzanie wiążą się z wydalaniem dodatkowego tłuszczu zamiast jego wchłaniania: tłustymi wypróżnieniami czy innymi zmianami związanymi z jelitami. Zdarzają się tez doniesienia o poważnych uszkodzeniach – są to jednak naprawdę pojedyncze przypadki. Aby mieć większą samoświadomość na temat stosowania tabletek na odchudzanie warto zajrzeć na https://poradyfit.pl/ranking-tabletek-na-odchudzanie/ gdzie znajduje się dużo więcej interesujących informacji na ten właśnie omawiany temat. Opracowano przy współpracy z https://www.tunonconoscilsud.it

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna