Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Szlabany i słupki parkingowe – jak wybrać najlepsze zabezpieczenie wjazdu. Artykuł sponsorowany

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Szlabany i słupki parkingowe – jak wybrać najlepsze zabezpieczenie wjazdu. Artykuł sponsorowany

27 sierpnia 2018 / Tekst

Rozwój cywilizacji pociągnął za sobą nie tylko rosnącą z roku na rok liczbę samochodów, ale także nowe zagrożenia. Parkingi osiedlowe, podjazdy do firm, strefy publiczne to tylko niektóre z miejsc, o które należy dbać i chronić przed dostępem osób nieupoważnionych. Jaki więc system zabezpieczeń wybrać, aby zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa?

 

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań, które stanowią skuteczne systemy kontroli wjazdów. Do najbardziej popularnych należą z pewnością szlabany i słupki parkingowe. Czym dokładnie się różnią i którą opcję wybrać, aby spełniała oczekiwania najbardziej wymagających?

Szlabany parkingowe

Ten rodzaj zabezpieczeń wjazdu sprawdzi się szczególnie w miejscach, gdzie szybko i skutecznie chcemy zamknąć drogę prowadzącą na parking osiedlowy, firmowy lub miejski. Tego typu bariery chronią przed niepożądanymi użytkownikami. Jest to istotne zwłaszcza w miejscach, gdzie ilość miejsc parkingowych jest ograniczona dla stałych odbiorców lub zwyczajnie chcemy zwiększyć poziom bezpieczeństwa na osiedlu czy też terenie firmy. Wśród szlabanów wyróżniamy bardziej popularne rozwiązania elektromechaniczne, a także nieco droższe bariery hydrauliczne. Wybierając ten system zabezpieczeń należy zwrócić uwagę zarówno na długość ramion, a także na częstotliwość otwierania, aby dobrać model, który cechuje się dużą wytrzymałością i żywotnością. Warto postawić także na szybkość działania oraz cichość pracy, zwłaszcza gdy miejsce lokalizacji szlabanu znajduje się w pobliżu strefy mieszkalnej. Zapory parkingowe dają także możliwość wyboru systemu obsługi, od stosowania kart czy też pilotów, do sterowania szlabanem za pomocą automatycznych rozwiązań, które potrafią rozpoznawać pojazd z odległości kilkunastu metrów.

Słupki parkingowe

Innym sposobem na skuteczne zabezpieczenie wjazdu są blokady w postaci słupków parkingowych. Ten konkretny system sprawdzi się w przypadku zabezpieczenia dróg lub traktów spacerowych, gdzie standardowo pojazdy nie mają prawa wjazdu, ale jednocześnie należy zapewnić taką możliwość pojazdom upoważnionym. Może to dotyczyć samochodów dostawczych, które muszą podjechać z towarem bardzo blisko miejsca rozładunku lub pojazdów uprzywilejowanych, jak chociażby służby ratunkowe. Słupki parkingowe montowane pojedynczo lub w zespołach dają możliwość zablokowania naprawdę szerokich wjazdów. Wybrane blokady można zamontować w wersji ruchomej, które po opuszczeniu potrafią idealnie wtopić się w podłoże. Jeśli zależy nam na naprawdę skutecznej ochronie i wysokim poziomie zabezpieczenia wjazdu, warto zdecydować się na słupki wykonane ze wzmocnionych materiałów, które trudno sforsować przez jakiekolwiek pojazdy.

Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie w zakresie blokady wjazdów, warto przemyśleć, jakie są nasze oczekiwania w tym zakresie, a także przejrzeć dostępne na rynku zabezpieczenia. Firma Hormann posiada w swojej ofercie szereg różnych systemów kontroli wjazdu, które można prześledzić na stronie www.hormann.pl. Dobra decyzja, to przede wszystkim świadomy wybór.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna