Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Szkoła z Zaborowic w Parlamencie RP

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Szkoła z Zaborowic w Parlamencie RP

Warszawa / 22 lutego 2018 / Tekst

Uczniowie szkoły podstawowej z Zaborowic na zaproszenie senatora Jacka Włosowicza zwiedzali budynki Sejmu i Senatu. W trakcie wycieczki uczniowie poznali nie tylko działalność naszego parlamentu, ale także jego historię.

– Jako europoseł niejednokrotnie organizowałem wycieczki do Parlamentu Europejskiego ponieważ uważam, że to jedna z najlepszych form edukacji oraz budowania świadomości  obywatelskiej. Być może niejedna z tych młodych osób będzie w przyszłości zasiadać w organach samorządowych lub parlamentarnych naszego kraju – mówi senator Jacek Włosowicz. – Cieszę, że młodzież miała okazję zwiedzić nasz Parlament i poznać jak funkcjonuje jeden z najważniejszych organów władzy uchwałodawczej w Polsce. Myślę, że dzięki takim wyjazdom uczniowie będą bardziej zainteresowani życiem społeczno – politycznym. Bo nic tak nie kształci jak podróże – dodaje Tomasz Zbróg radny sejmiku.

Zdaniem Michała Sipiki, prezesa OSP Zaborowice, takie wycieczki to wspaniały sposób na zorganizowanie czasu dla młodzieży w trakcie ferii. – Oprócz tego że nie siedzą w domu to jeszcze dodajemy do tego wartości edukacyjne. Dzieci i młodzież bardzo aktywnie brały udział i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania oraz wykazały się dużą wiedzą – kwituje Michał Sipika.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna