Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Strażacki pokaz w kieleckich Targach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Strażacki pokaz w kieleckich Targach

Kielce / 28 lutego 2019 / Tekst
Strażacki pokaz w kieleckich Targach ENERIS

Pokaz bezpiecznego gaszenia odpadów zaprezentowali kieleccy strażacy na Targach EkoTech w Kielcach. Akcja odbyła się w ramach kampanii Biezpieczne Odpady Budowlane.

Zwiedzający ekspozycje w Targach Kielce mogli dowiedzieć się w jaki sposób postępować w sytuacji zauważenia palącego się pojemnika czy porzuconego mebla. Pokaz pod hasłem Bezpieczne Odpady Budowlane (BOB) to część zapoczątkowanej w listopadzie kampanii dotyczącej odpowiedzialnego postępowania z pozostałościami budowlanymi i odpadami wielkogabarytowymi.

Celem projektu jest także uświadamianie zagrożeń, jakie wiążą się z niewłaściwym segregowaniem odpadów.  To wspólne działania Urzędy Miasta Kielce, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz przedsiębiorstwa Eneris. - Pokaz gaśniczy to zaplanowana i bezpieczna prezentacja przygotowana i zrealizowana przez strażaków na terenie otwartym. Odpady dostarczone w kontenerze przez ENERIS Surowce w kontrolowany sposób zostały poddane procesowi spalania, a następnie strażacy przystąpili do prezentacji działań gaśniczych zainicjowanego pożaru. W ten sposób zwróciliśmy uwagę na niebezpieczeństwa dla zdrowia, życia oraz środowiska podczas pożaru, czyli ulatniające się szkodliwe substancje w wyniku rozkładu termicznego czy zagrożenie eksplozją przez zbiorniki ciśnieniowe. Pokazaliśmy też jak właściwie reagować, gdy zauważymy w naszym otoczeniu ogień lub dym w pojemniku bądź kontenerze – powiedział kpt. Michał Świąder, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

(źródło: komunikat Eneris)

ZOSTAW KOMENTARZ