Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” już czynna

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” już czynna

Bałtów / 14 grudnia 2018 / Tekst

Stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska” otwiera się ponownie i oficjalnie rozpoczyna sezon narciarski 2018/2019. Od tego weekendu będzie czynna codziennie w pełnym wymiarze usług.

Dzięki zmianie aury i świeżym opadom śniegu warunki na stoku są bardzo dobre. Dodatkowo, jeżeli tylko w nocy pojawią się przymrozki będzie kontynuowane dośnieżanie tras narciarskich. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze istnieje możliwość uruchomienia armatek śnieżnych nawet przy niewielkich temperaturach minusowych.

Od najbliższego weekendu będą działały wszystkie atrakcje i udogodnienia „Szwajcarii Bałtowskiej”: wyciągi orczykowe, kolej krzesełkowa, wypożyczalnia i serwis sprzętu, szkoła narciarska i snowboardowa wraz z wyciągiem „wyrwirączką” dla początkujących.

Ponieważ „Szwajcaria Bałtowska” jest stacją rodzinną nie może w niej zabraknąć oferty przygotowanej z myślą o rodzinnej rozrywce – wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja w okresie przedświątecznym może być spełnieniem marzeń niejednego dziecka. Zimowy Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D, Bajkowa Kraina Lodu to wszystko czeka na gości „Szwajcarii Bałtowskiej”.

Stacja Narciarska „Szwajcaria Bałtowska” to:

- 5 tras narciarskich o łącznej długości 2500 m,

- jedyna w regionie 4 osobowa kolej krzesełkowa,

- dwa wyciągi orczykowe,

- szkoła narciarska i snowboardowa,

- bogate zaplecze gastronomiczne oraz restauracja „Bałtowski Zapiecek”

- własna baza noclegowa tuż przy stoku.

Szczegółowe informacje na: www.szwajcariabaltowska.pl

I jeszcze dobra informacja dla kierowców – na drodze 754, na której przez ostatnie 2 lata trwały roboty budowlane, prowadzone są drobne prace wykończeniowe, nie kolidujące z ruchem samochodowym. Nowa droga umożliwia szybki dojazd do Bałtowa z obu kierunków – od Ostrowca Świętokrzyskiego oraz od drogi krajowej 79 z Czekarzewic.

ZOSTAW KOMENTARZ