Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»"Skrzydlaci" pomagają ciężko chorym dzieciom

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

"Skrzydlaci" pomagają ciężko chorym dzieciom

Kielce / 12 lutego 2019 / Tekst

Powstali po to, aby pomagać chorym onkologicznie dzieciom. Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom, bo o nich mowa, od kilku miesięcy, wspiera pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jej członkowie zapraszają do współpracy wszystkie aktywne oraz chętne do pomocy osoby.

W ostatnich tygodniach, członkowie stowarzyszenia kupili dla dziecięcej onkologii m.in: ciśnieniomierz, pulsoksymetr, inhalator, termometr bezdotykowy, 3 termometry elektroniczne, podkład higieniczny, czajnik, 10 koszy na śmieci, sześć mankietów do ciśnieniomierzy i kuchenkę mikrofalową oraz pościel i ręczniki dla pacjentów. Lista prezentów jest dłuższa, a jak zapowiadają członkowie organizacji jeszcze się wydłuży.

Każdy dar jest bezcenny w obliczu cierpienia dzieci chorych onkologicznie, dla których szpital wielokrotnie staje się drugim domem, gdyż hospitalizacja trwa miesiącami.

Członkowie stowarzyszenie to osoby aktywne fizycznie: biegają, pływają, wędrują, jeżdżą na rowerze, ale również ćwiczą aerobik, bądź jogę. Wysiłek fizyczny przeliczają na złotówki: 1 km = 1 zł lub 1 h ćwiczeń to 10 złotych. Pieniądze wpłacane są przez „Skrzydlatych” na konto stowarzyszenia. „Reszta to dobre kilometry i ludzie dla których „pomagać” znaczy tak dużo, jak dla nas. Takich właśnie ludzi szukamy i o ich wsparcie zabiegamy. Prosimy o pomoc każdego dla którego pomoc potrzebującym dzieciom nie jest obojętna.  Możecie również zostać członkiem stowarzyszenia (jeśli tak prosimy o kontakt). Możecie też pomagać anonimowo i wpłacać na konto” – czytamy na profilu stowarzyszenia na facebooku.

Skrzydlaci nie tylko chcą wspierać sam oddział, ale także spełniać marzenia ciężko chorych onkologicznie dzieci. Przypomnijmy, że pod koniec styczniu stowarzyszenie zorganizowało charytatywny Maraton Zumby.

ZOSTAW KOMENTARZ