Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Rozliczenie deklaracji podatkowej przez Internet. Artykuł sponsorowany

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


INFORMACJE KIELCE

Rozliczenie deklaracji podatkowej przez Internet. Artykuł sponsorowany

11 stycznia 2019 / Tekst

Zdecydowałeś się na rozliczenie deklaracji podatkowej przez internet? To zdecydowanie najprostszy sposób na zadeklarowanie swoich przychodów z poprzedniego roku. Należy jedynie wybrać odpowiedni program PIT w wersji do pobrania lub online, a także przygotować niezbędne dokumenty. Dzięki temu wypełnienie formularza nie zajmie więcej niż kilka minut. Co będzie potrzebne?

Jak wybrać dobry program PIT?

Podstawą do sprawnego i bezpiecznego rozliczenia się z urzędem skarbowym jest znalezienie odpowiedniego programu PIT. Czym kierować się przy wyborze? Po pierwsze, program PIT powinien posiadać rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości, a także Ministerstwa Finansów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że formularz, który wypełniasz, jest aktualny i będzie przyjęty przez fiskus.

Bezpieczeństwo danych, jakie umieścisz w swoim zeznaniu podatkowych, musi być zabezpieczone. Zadba o to certyfikat SSL, którego stosowanie musi być potwierdzone przez program PIT. Jednym z najbardziej popularnych programów do rozliczeń podatkowych jest Program PIT Pro 2018/2019 oferowany przez Podatnik.Info.

  Dokumenty i dane - przygotuj je przed rozliczeniem

Jedną z niekwestionowanych zalet, jakie posiada program PIT Pro, jest udzielanie pomocy użytkownikom. Podatnik, który decyduje się na rozliczenie przez internet, może liczyć na wskazówki dotyczące poprawnego uzupełnienia swojego zeznania. Dobry program PIT będzie na bieżąco sprawdzał, czy użytkownik nie popełnia błędów, literówek, a nawet potrafi sam dokonać obliczeń rachunkowych. Do sprawnego uzupełnienia formularza niezbędne jest jednak przygotowanie podstawowych danych.

Dane osobowe potrzebne do rozliczenia:

• imię i nazwisko,

• data urodzenia,

• numer PESEL,

• numer NIP, jeżeli podatnik go posiada,

• kwota przychodu uzyskanego w roku poprzedzający rok, za który podatnik wypełnia zeznanie.

Powyższe dane to tzw. dane identyfikacyjne, które są niezbędne do bezpiecznego uzupełnienia deklaracji podatkowej przez internet. Wskazując je, nie musisz posiadać podpisu elektronicznego.

  Jakie informacje przyspieszą uzupełnianie PIT-u?

Poza danymi identyfikacyjnymi będziesz potrzebować dodatkowych danych, które np. umożliwią skorzystanie z ulgi lub podwyższenie kosztów podatkowych. Są to dane, które należy gromadzić podczas całego roku podatkowego.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

• dla korzystających z ulgi internetowej - dokumenty z informacjami kto, komu oraz kiedy dokonał zapłaty za internet, razem z potwierdzeniem zapłaty,

• dla korzystających z ulgi rehabilitacyjnej - zaświadczenie lekarskie o konieczności stosowania leków, faktura lub inny dokument imienny potwierdzający zakup leków, dane o stopniu niepełnosprawności, dokumenty imienne potwierdzające wydatki na cele rehabilitacyjne,

• dla korzystających z ulgi prorodzinnej - numery PESEL dzieci (lub w przypadku ich braku imiona, nazwiska i daty urodzenia dzieci), dokumenty potwierdzające ulgę (nie trzeba posiadać ich w trakcie wypełniania PIT, a jedynie przechowywać do wglądu),

• dla przekazujących 1% podatku - numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego.

>>> Rozlicz PIT-37 przez internet za pomocą programu PIT Pro w 5 minut! <<<

Źródło: Program PIT Pro 2018/2019 dostępny na portalu podatkowym Podatnik.Info

 Artykuł został opracowany przy współpracy ze specjalistą ds. finansów Beatą Michoń

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna