Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Rekrutacja OHP na nowy rok szkolny

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

Rekrutacja OHP na nowy rok szkolny

Kielce / 22 sierpnia 2019 / Tekst

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach prowadzi rekrutację młodzieży w wieku 15–18 lat do jednostek opiekuńczo-wychowawczych OHP na rok szkolny 2019/2020.

Zadaniem OHP jest wyrównywanie szans osób znajdujących się w gorszej od rówieśników sytuacji społeczno-ekonomicznej, w szczególności pochodzących z obszarów wiejskich oraz z rodzin dotkniętych ubóstwem i bezrobociem. Najbardziej potrzebujący przyjmowani są do jednostek stacjonarnych, w których mają zapewnioną bezpłatną, całodobową opiekę wychowawczą, zakwaterowanie i pełne wyżywienie (Jędrzejów, Pińczów, Starachowice).

Jednostki opiekuńczo-wychowawcze Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP swoim zasięgiem obejmują blisko tysiąc uczestników kształcących się w: Kielcach, Końskich, Skarżysku-Kamiennej, Pińczowie, Jędrzejowie oraz Starachowicach.

Nauka realizowana jest w szkołach branżowych I stopnia oraz w szkołach podstawowych z klasami przysposabiającymi do pracy, a kształcenie praktyczne u pracodawców, działających na lokalnym rynku pracy, bądź w warsztatach szkoleniowych OHP.

Szczegółowe informacje można uzyskać w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych  oraz na naszych stronach internetowych www.swietokrzyska.ohp.pl i fb.

ZOSTAW KOMENTARZ