Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Promocyjny kredyt gotówkowy – gdzie teraz po ofertę? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Promocyjny kredyt gotówkowy – gdzie teraz po ofertę? Materiał partnera

28 lutego 2019 / Tekst

Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku pieniędzy, dlatego swoje kroki kierujesz do banku? Zanim zdecydujesz się na przypadkową ofertę, porównaj kredyty. Sprawdź, gdzie teraz warto zaciągnąć zobowiązania na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Polacy nie stronią od kredytów gotówkowych, mogąc przeznaczyć pozyskane pieniądze na dowolny cel. Największym problemem jest jednak to, że większość osób decyduje się na przypadkową ofertę – nierzadko nawet kilkaset złotych droższą w porównaniu do najtańszej propozycji banku. Dlatego przed przystąpieniem do składania wniosku, warto zestawić ze sobą choćby kilka ofert – można tego dokonać m.in. w tym rankingu kredytów na finanse.rankomat.pl.

Kredyty na 10 tys. zł – gdzie je zaciągnąć?

Załóżmy, że potrzebujesz 10 tys. zł na okres 60 miesięcy. W zależności od oferty konkretnego banku, możesz liczyć na raty oscylujące między 200 zł a nawet 260 zł. W skali roku oznacza to różnicę rzędu ponad 700 zł. Dlatego warto poświęcić czas na porównanie dostępnych ofert.

Jeśli interesują Cię promocyjne kredyty na 10 tys. zł, poniżej prezentujemy krótkie zestawienie.

inBank – miesięczna rata: 198,08 zł, całkowita kwota: 11 884,80 zł, RRSO: 7,24%

Millennium Bank – miesięczna rata: 200 zł, całkowita kwota: 12 000 zł, RRSO: 7,68%

Nest Bank – miesięczna rata: 202,51 zł, całkowita kwota: 12 150,60 zł, RRSO: 8,24%

Santander Consumer Bank – miesięczna rata: 207,16 zł, całkowita kwota: 12 429,60 zł, RRSO: 9,29%

Citi Handlowy – miesięczna rata: 210,68 zł, całkowita kwota: 12 640,80 zł, RRSO: 10,07%.

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

Wiele osób, jeśli już zdecyduje się porównać dostępne oferty kredytowe, porównuje je przede wszystkim pod kątem oprocentowania. Warto jednak mieć świadomość, że wysokość naliczanych odsetek to nie jedyny parametr determinujący atrakcyjność kredytu pod względem finansowym. Na co zatem jeszcze zwrócić uwagę?

RRSO

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to wskaźnik, który informuje o wszystkich kosztach związanych z kredytem: odsetkowych i pozaodsetkowych. Dzięki temu można oszacować całkowitą kwotę zobowiązania do spłaty.

Okres kredytowania

Banki we własnym zakresie ustalają minimalny i maksymalny okres kredytowania. Warto go poznać, aby dopasować ofertę do indywidualnych oczekiwań. Być może niektóre instytucje proponują kredyty na 10 tys. z krótkim okresem kredytowania, co przełoży się na zbyt wysokie dla Ciebie raty.

Dodatkowe wymagania

Atrakcyjność kredytu to nie tylko niskie koszty, ale również inne wymagania stawiane przez bank. Dowiedz się, jakich dokumentów wymaga instytucja oraz czy pobiera dodatkowe opłaty za wcześniejszą spłatę zobowiązania lub jego nadpłatę.

ZOSTAW KOMENTARZ