Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Poruszą i odmłodzą Kielce. Energiczny event na początku września

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

Poruszą i odmłodzą Kielce. Energiczny event na początku września

26 sierpnia 2019 / Tekst

„Wdech Wydech” – pod takim szyldem już wkrótce odbędzie się I Kielecka Konwencja Fitness, którą poprowadzą doświadczone kieleckie instruktorki oraz propagatorki zdrowego stylu życia. Ich starania doceniło rodzinne miasto – patronem imprezy jest prezydent Bogdan Wenta.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami największe wydarzenie fitness, jakie do tej pory miało miejsce w stolicy województwa świętokrzyskiego. – Chcemy rozruszać mieszkańców – informuje Olga Kowalińska, jedna z organizatorek.

Dotychczas w Kielcach nie można było wziąć udziału w imprezie fitness, która skierowana byłaby do wszystkich, bez względu na wiek, płeć, czy staż treningowy. – Na naszą konwencję zaprosimy wszystkich. Zachęcimy uczestników do udziału w ciekawych formach aktywności ruchowej dostosowanych do różnego stopnia sprawności fizycznej - dodaje pani Olga.

I Kielecka Konwencja Fitness pod nazwą „Wdech Wydech” zaplanowano na 8 września w kieleckiej Hali Legionów przy ul. Leszka Drogosza 2. Na głównej płycie odbędą się zajęcia „Wdech”, czyli energiczne, mocne, o wysokiej intensywności: deep work, tabata, aerobox. Drugą część wydarzenia stanowić będzie „Wydech”. – Tutaj możemy liczyć na spokojniejszą formę zajęć, jak na przykład pilates, czy joga. Chcemy, żeby każdy znalazł coś dla siebie, a w tym wypadku, stosując naprzemiennie wdech i wydech, zachowamy równowagę – zauważa Kowalińska.

Ale to nie wszystko. Na konwencji będzie również strefa treningu funkcjonalnego, TRX, Cross Fit. – Przygotowujemy także przestrzeń dla dzieci, mam, kobiet w ciąży oraz seniorów. Zadbamy o to, aby nikt nie był głodny, ponieważ będą z nami kieleckie food trucki z jedzeniem, kawą i napojami – mówi druga z organizatorek, Magdalena Węgrzyn.

– I mamy jeszcze coś. Podczas I Kieleckiej Konwencji Fitness zaprezentują się lokalne studia treningu personalnego, kluby fitness, gabinety fizjoterapii i dietetyki. Wrzesień to taki miesiąc, gdzie po wakacjach mamy dużo energii i motywacji do ćwiczeń, dlatego to najlepszy moment, żeby rozejrzeć się za klubem fitness, czy trenerem personalnym. Najlepsza ku temu okazja już 8 września – stwierdza Węgrzyn, która na co dzień prowadzi Studio Ruchu Mięta w Kielcach.

Początek imprezy „Wdech Wydech” o godzinie 10. Wydarzenie potrwa siedem godzin. Bilety w cenie 30 zł będą dostępne na stronie https://eventon.click/wydarzenia/wdechwydechkielce/Do każdego zakupionego biletu mata gratis.

 

ZOSTAW KOMENTARZ