Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Polisa na życie dla emeryta - którą ofertę wybrać? Materiał partnera

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

CIEKAWOSTKI

Polisa na życie dla emeryta - którą ofertę wybrać? Materiał partnera

11 września 2019 / Tekst

Jesteś seniorem, który chce finansowo zabezpieczyć swoją przyszłość w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych? Pomyśl o wykupieniu polisy na życie, dzięki której otrzymasz świadczenie w razie sytuacji objętych ochroną. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę, porównaj dostępne rozwiązania.

Polisa na życie dla emeryta to opcja, dzięki której można uzyskać wsparcie finansowe w razie wielu nieprzyjemnych zdarzeń losowych. Ich wystąpienie u osób starszych jest znacznie większe, dlatego rośnie zainteresowanie tego typu ubezpieczeniami wśród seniorów. Problem w tym, że oferta ofercie nierówna – przypadkowy wybór może sporo kosztować.

Polisa na życie dla emeryta – ważne parametry

Propozycje ubezpieczeń na życie dla emerytów tylko pozornie są podobne. Dlatego należy dokładnie je przeanalizować, aby wybrać polisę adekwatną do potrzeb oraz oczekiwań. Warto pamiętać, że niska składka często przekłada się na wąski zakres ochrony oraz niską sumę gwarancyjną. Efekt? Wypłacone świadczenie może być bardzo niskie i dotyczyć tylko kilku zdarzeń losowych.

- Wiek ubezpieczonego

O ile młode osoby mogą bez większego problemu wykupić polisę na życie, o tyle w przypadku seniorów jest to znacznie trudniejsze. Liczy się wiek – im osoba starsza, tym trudniej o polisę w dobrej cenie.

- Wyłączenia chorób

Warto sprawdzić, czy ubezpieczyciel stosuje wyłączenia odpowiedzialności w przypadku chorób już występujących u emeryta. To ważne, ponieważ śmierć z powodu istniejącego już schorzenia może oznaczać odmowę wypłaty świadczenia rodzinie.

- Zakres ochrony

W zależności od oferty, różny może być zakres ochrony. Tańsze polisy zwykle nie obejmują wiele zdarzeń, np. związanych z pobytem w szpitalu, zwrot kosztów rehabilitacji itp. Należy zatem określić swoje potrzeby, co ułatwi wybór odpowiedniego ubezpieczenia.

Jak wynika z artykułu dostępnego na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/polisa-na-zycie-dla-emeryta-ktora-oferte-wybrac/84.html, mogą istnieć także ograniczenia dotyczące np. pobytu w szpitalu. Niektórzy ubezpieczyciele stosują limit czasowy, np. od 3 do 60 dni.

- Czas trwania ubezpieczenia

Chociaż wiele towarzystw ubezpieczeniowych proponuje polisy bezterminowe, wiele ubezpieczeń ma datę ważności – często jest to określony wiek ubezpieczającego.

Jeśli zależy Ci na pełnej ochronie, rozglądaj się raczej w kierunku polis na życie i dożycie. Takie ubezpieczenie będzie miało charakter dożywotniego.

Zastanawiasz się, gdzie wykupisz najbardziej dopasowaną polisę. Wejdź na http://porownywarka-ubezpieczen.pl, by skorzystać z praktycznego narzędzia pozwalającego na porównanie dostępnych ofert.

ZOSTAW KOMENTARZ