Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI»Po ciężkiej zimie często akumulator nadaje się do wymiany

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

CIEKAWOSTKI

Po ciężkiej zimie często akumulator nadaje się do wymiany

07 maja 2019 / Tekst

Wybór najlepszego akumulatora wcale nie jest taki łatwy, jak się na pozór wydaje. Warto przemyśleć tę decyzję, aby później jej nie żałować. Jaki akumulator będzie najbardziej odpowiedni do naszego modelu samochodu? Czy w jego wyborze może nam pomóc ranking akumulatorów i czy warto z niego korzystać?

Rozładowany akumulator można naładować za pomocą prostownika lub uruchomić samochód za pomocą innego auta. Jeśli jednak akumulator nadaje się już tylko do wymiany, to żadny z tych dwóch sposobów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Wskaźnik znajdujący się na górnej ściance akumulatora ma za zadanie informować kierowcę o aktualnym stanie naładowania baterii. Kolor zielony oznacza, że akumulator jest w pełni naładowany, czarny informuje o tym, że bateria nie jest naładowana, a żółty wskazuje zbyt niski poziom.

Kupując akumulator najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu

Akumulatory z marketów są zazwyczaj tam zbyt długo i nieodpowiednio przechowywane, co przekłada się negatywnie na ich jakość. Ta część samochodowa powinna być dokładnie dopasowana i dobrana do konkretnego modelu auta. Nowe pojazdy, które są wyposażone w wiele różnych funkcji, na przykład takich jak odbiorniki prądu czy system start-stop, wymagają akumulatorów typu ECM lub AGM, które są odpowiednio przystosowane i wydajniejsze niż te zwykłe. Wybór standardowego akumulatora kwasowo-ołowiowego w przypadku nowoczesnych samochodów nie ma najmniejszego sensu, ponieważ służyłby on przez bardzo krótki czas i szybko trzeba by go było wymienić.

Przy zakupie nowego akumulatora powinno się wziąć pod uwagę zasadę, która mówi, że zawsze najlepiej jest wybrać akumulator takiego samego rodzaju, jaki był fabrycznie w naszym aucie. Jeżeli w samochodzie od początku zamontowany był zwykły akumulator, to wymieniając go należy wstawić dokładnie taki sam. Nie ma podstaw do tego, aby montować bardziej zaawansowane akumulatory, ponieważ tego rodzaju bateria wcale nie bedzie lepsza od zwykłej, a wręcz może przynieść odwrotny skutek i tylko zaszkodzić. W tym przypadku droższy akumulator nie oznacza, że będzie on lepszy dla naszego samochodu.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że akumulator musi być umieszczony w miejscu pod maską specjalnie do tego celu przeznaczonym. Przy wyborze akumulatora kształt również ma ogromne znaczenie. Należy dokładnie przyjrzeć się jego biegunowości, czyli temu, jak ułożony jest plus i minus, gdyż nieodpowiednie ich ułożenie może spowodować to, że nie uda nam się podłączyć akumulatora. Ważną kwestią często pomijaną przez kierowców jest też napięcie, które obecnie we wszystkich autach wynosi 12 V. Dawniej właściciele samochodów musieli samodzielnie uzupełniać elektrolit, ale w dzisiejszych czasach dostępne są już tylko pojazdy bezobsługowe.

Akumulator jest urządzeniem, którego nie warto kupować zbyt pochopnie

Należy najpierw przeanalizować wszystkie parametry, aby odpowiednio dopasować go do naszego modelu samochodu. Jeśli nie mamy pojęcia na jaki akumulator się zdecydować możemy skorzystać z pomocy, jaką jest ranking akumulatorów. Stojąc przed wyborem nowego akumulatora i nie mając żadnej instrukcji obsługi auta warto skorzystać z profesjonalnych stron internetowych, które naprowadzą kierowcę na podjęcie odpowiedniej decyzji co do zakupu nowego akumulatora. Ranking akumulatorów zdecydowanie ułatwi sprawę.

ZOSTAW KOMENTARZ