Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: Salon dziennikarski
Jacek Karnowski
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

W biegu

24 kwietnia 2015 /

Jak Państwo widzicie na zdjęciu, szpiedzy namierzyli poseł Renatę Janik w sytuacji rekreacyjnej. Fakt, może fota nie jest najwyższej jakości, ale widać wyraźnie, że posłanka nie tylko w sposób bierny zachęca (zwłaszcza seniorów) do zdrowego trybu życia, ale również sama to robi bez względu na aurę. Nordic walking sprawia jej podobno sporo radochy i znakomicie odstresowuje po zabieganym dniu. Teraz Plotkarz czeka niecierpliwie na kolejny ruch pani Renaty: może maratonik? Albo chociaż półmaratonik?

Kooperacja

24 kwietnia 2015 /

Pisaliśmy jakiś czas temu, że Jacek Sęk, prezes Effectora Kielce, i Dariusz Daszkiewicz, trener tej drużyny, są często widywani na kawie, zwłaszcza w restauracji "7 Pokus", Okazuje się, że ten drugi niezwykle pieczołowicie pielęgnuje te kawkowe tradycje, bo zawsze liczy na to, że prezes Sęk postawi mu jakieś… ciacho. Zwykle marzy mu się pyszna szarlotka. I co prezes na to? Możliwe, że na tym polu zanosi się na daleko posuniętą kooperację, bowiem pan prezes skomentował rzecz następująco: – Trener mógłby oddawać mi swojego kurczaka, a ja jemu swój deser. Bo my doskonale się rozumiemy...

Szpiedzy Plotkarza donieśli mu, że Artur Jaroń, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego, poznał swą małżonkę Jolantę jeszcze w liceum. Nie dość, że była to miłość od pierwszego wejrzenia, to przetrwała już 36 lat. Co ciekawe, pana Artura i jego połowicę połączyła propozycja zagrania na dwa fortepiany pewnego koncertu. – No i do dziś gramy na dwa fortepiany, niekoniecznie przy nich siedząc – oświadczył naszej czujce ten znakomity muzyk i pedagog.

Nie wiemy jak stoi z treningami Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”, ale za to wiemy, jak stoi z urlopem. Otóż – donoszą nasze czujki – ma go tyle, że pewnie mógłby wzorem Fileasa Fogga spędzić z 80 dni w podróży dookoła świata. Obrona świata pracy jest tak absorbująca, że pan Waldemar po prostu nie jest w stanie iść na urlop. Jedyne, na co sobie pozwolił w ciągu ostatnich lat, to podleczenie zdrowia w sanatorium w Krynicy Górskiej. Plotkarz jednak – jeśli wolno – doradzałby ze dwa tygodnie nad jakimś ciepłym morzem. Bo to przecież jasne:

Praca i urlop są z sobą w ścisłym z w i ą z k u.

Trening

17 kwietnia 2015 /

Zatrzymajmy się na chwilę przy tematyce sportowej. Trener Vive Tauronu Kielce Tałant Dujszebajew od lat hołduje pewnemu zwyczajowi. Otóż przed każdym treningiem, jeśli tylko ma okazję, sam robi sobie ostrą rozgrzewkę – na przykład do hali przy ul. Bocznej przychodzi co najmniej pół godziny przed rozruchem szczypiornistów, wskakuje na rowerek treningowy i pedałuje co sił w nogach. A potem jeszcze, od czasu do czasu, bierze udział w rozgrzewce z zawodnikami. I naprawdę się nie oszczędza!

A wszystko ot tak, dla sportu…

Tego jeszcze nie było! Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek postanowił sprawdzić, w jakich warunkach podróżują kibice piłki nożnej, i wraz z fanami Korony wyruszył do Poznania na mecz z tamtejszym Lechem. W pewnym momencie do prezesa dosiadł się jeden z "koroniarzy" w stanie – co tu ukrywać – lekko wskazującym na spożycie. A może nawet bardziej niż lekko. – Panie prezesie, wszystko rozumiem, wszystko, ale ten Wawrzyniak?! Dlaczego Wawrzyniak?! – rozpaczał mocno rozczarowany wyborami selekcjonera Adama Nawałki kibic. Zigniew Boniek objął go jednak czule ramieniem i to ukoiło nieco gorycz związaną z obrońcą Lechii Gdańsk.
Wawrzyniak u tego kibica jest s p a l o n y.

Radyjkowe nowości!

05 kwietnia 2015 /

Farby, wydmuszki, kolorowe ozdoby wielkanocne. To wszystko w towarzystwie lanych poranków, w których usłyszymy… głosy, nowe głosy – brzmi nieco tajemniczo. Warto jednak sprawdzić, co w Radiu eM piszczy i piszczeć będzie przez najbliższy czas.

Nagrody, nagrody

27 marca 2015 /

Nasza redakcyjna koleżanka Dorota Kosierkiewicz zgarnia ostatnio trofea całymi pęczkami.

Jakiś czas temu Plotkarz gawędził z prezydentem Wojciechem Lubawskim o literackich upodobaniach, nie pierwszy raz zresztą, więc nie było dla nas zaskoczeniem, że lubi on niektóre książki Fuentesa, prozę Williama Faulknera, kryminały Raymonda Chandlera i tak dalej.

Pod bronią

27 marca 2015 /

Szpiedzy donieśli nam o niesamowitej historii. Otóż Małgorzata Stanioch, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy, podczas urlopu na Lazurowym Wybrzeżu postanowiła w jednym ze sklepów w Monako nabyć piękny zabytkowy pistolet.

W pewnym wieku…

20 marca 2015 /

Nasi szpiedzy zauważyli, że pani poseł Renata Janik niezwykle mocno angażuje się w przedsięwzięcia mające ułatwić życie seniorom, zwłaszcza w projekty związane ze zdrowym starzeniem się.

W salach dawnego pałacu biskupów krakowskich możemy podziwiać płótna Eduarda Veitha, znakomitego czeskiego malarza pochodzącego z Nowego Jiczyna.

 

Oto mistrz

20 marca 2015 /

Wiedzieliście Państwo, że mamy w Kielcach najlepszego pływaka spośród aktorów? Pewnie nie wiedzieliście.

Niczyja wina

13 marca 2015 /

Tak á propos win: Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, generalnie nie przepada za alkoholem, ale kieliszka szlachetnego trunku w rubinowym kolorze nie odmówi.

Strona 9 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay