Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

Chwalimy się dalej ;) Nasz redakcyjny kolega Dariusz Skrzyniarz otrzymał tytuł Przyjaciela Wolontariatu za promocję i wspieranie wolontariatu w regionie świętokrzyskim. Nagrodę przyznano podczas X Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu. Regionalne Centrum Wolontariatu świętowało podczas tego samego wydarzenia swoje 10. urodziny. Gratulujemy Darkowi oraz Centrum!

 

Nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Bernat została wyróżniona nagrodą Głównego Inspektora Pracy statuetką „Salus Publica”. Nagroda została przyznana za zaangażowanie w upowszechnianiu problematyki ochrony pracy. Statuetkę wręczyła Iwona Hickiewicz, Główny Inspektor Pracy.

Guzik

16 października 2015 /

Jeśli już jesteśmy przy ubiegłotygodniowych gościach naszego radia. Wpadł do nas także znakomity Robert Mazur, czyli dowódca Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich. Oczywiście w mundurze ułana. Gdy już udawał się do studia, nasza bystrooka koleżanka Katarzyna Bernat wypatrzyła leżący na podłodze… guzik. – Chyba się panu urwał – zwróciłą uwagę gościowi. – Faktycznie, zawsze mam z nim kłopot – pokiwał głową pan Robert i schował zgubę do kieszeni.

Łysinka

16 października 2015 /

W Dzień Nauczyciela odwiedził nasze studio radiowe  Rafał Nowak, powszechnie znany dyrektor III L.O. im. C.K. Norwida. Gadało się o tym i o tamtym, ale w życiu by Plotkarz nie przypuszczał, że pan Rafał przywiązuje aż taką wagę do własnego wyglądu. Gdy przyszło do robienia mu zdjęcia, uśmiechnął się promiennie i oświadczył: - Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Jakoś bym przygotował tę moją łysinkę, bo bardzo się świeci na fotografiach…

Kwestia polityki

16 października 2015 /

Gorączka przedwyborcza w pełni, Plotkarz też jej uległ i wpadło mu do głowy wysondować, na kogo będzie głosował prezydent Wojciech Lubawski. Przypuszczaliśmy, że nam nie powie, ale myliliśmy się. – Żadna tajemnica. Do Senatu poprę oczywiście Krzyśka Słonia – oświadczył. Ale gdy zagadnęliśmy, na którego z kandydatów do Sejmu odda swój głos, był już bardziej wstrzemięźliwy, by nie powiedzieć: tajemniczy. – O nie, nie. Nic z tego. Nie zdradzę. Przypuszczam, że gdybym powiedział na kogo zagłosuję, wszyscy pozostali by się na mnie obrazili.

Nieco wędlinki

09 października 2015 /

Skoro jesteśmy przy jedzonku: donosimy uprzejmie, że nasze czujki namierzyły kilka dni temu Mateusza Jachlewskiego, piłkarza ręcznego Vive Tauronu Kielce, w sklepie firmowym jednej ze znanych kieleckich firm masarskich. Zapowiadało się na solidne zakupy, bo zanim szczypiornista został obsłużony, uważnie obserwował szklane gabloty z przetworami mięsnymi. Lewoskrzydłowy reprezentacji Polski poprosił jednak o kilka filetów z indyka, nieco polędwicy i trochę krakowskiej suchej.

Bułeczki

09 października 2015 /

Niedawno zawitała na rozmowę do Radia eM Małgorzata Muzoł, świętokrzyska kurator oświaty. Tematem dysputy była między innymi nowelizacja ustawy o zdrowym żywieniu w szkołach. Pani kurator oczywiście broniła rządowych pomysłów jak lwica, nawet w praktyce. Jak, zapytacie Państwo? Otóż ujrzawszy Mateusza Żelaznego, realizatora rozmowy, zajadającego się pyszną kanapką złożoną z białej bułeczki i żółtego sera, pokiwała tylko głową i rzuciła: – Ciemne pieczywko trzeba jeść, ciemne, a nie taką truciznę...

Szkło

09 października 2015 /

Plotkarzowi doniesiono ostatnio, że radny Jan Gierada ma niezwykle ciekawe hobby, zresztą jedno z wielu. Otóż kolekcjonuje butelki po alkoholu, niekoniecznie puste. Jednego z naszych szpiegów wprowadził w tajniki tej pasji: – Interesują mnie ich kształty, zresztą często zamieniam się ze znajomymi. Kiedyś z Tomkiem Boguckim wymieniłem się na butelkę whisky, która miała kształt wieży Eiffla. Rektor Politechniki Świętokrzyskiej Staszek Adamczak podarował mi jakiś czas temu eksponat w kształcie Mercedesa – oświadczył.

Przez sen

02 października 2015 /

Wewnątrz 38. numeru Tygodnika eM Kielce znajdziecie Państwo materiał o zakończeniu wielkiej inwestycji Kieleckiego Parku Technologicznego, co przypomniało Plotkarzowi pewien ciekawy szczegół związany z jego dyrektorem, Szymonem Mazurkiewiczem. Otóż pan Szymon zdradził kiedyś jednej z naszych czujek, że wszystkie problemy oraz pomysły związane z funkcjonowaniem Parku rozwiązuje… w nocy. Zdarza się nawet, że artykułuje je przez sen! A żona je zapamiętuje i rano mu relacjonuje.

Na zdrowie!

02 października 2015 /

Choróbsko jakieś męczy Plotkarza od pewnego czasu, człowiek wyleczyć się do końca nie mógł, ale od czego jest senator Krzysztof Słoń ze swą niezwykłą wiedzą farmaceutyczną! Gdy ujrzał kichającego i smarkającego Plotkarza, uniósł palec wskazujący i oświadczył z miną Abrahama Lincolna ogłaszającego zniesienie niewolnictwa: - Olejek z oregano!

W Pampelunie

02 października 2015 /

Prezydent Wojciech Lubawski wrócił wypoczęty (i nieogolony) z dwutygodniowych wojaży po Europie, więc Plotkarz zajrzał do niego czym prędzej, by zapytać, jak urlop się udał. No więc generalnie było fajnie i wszystkie odwiedzane miejsca się podobały, może z wyjątkiem hiszpańskiej Pampeluny. – Dość prozaiczne miejsce – westchnął pan prezydent wyraźnie rozczarowany. I to rozczarowanie wcale Plotkarza nie dziwi. Pampelunę bowiem trzeba wziąć za rogi i odwiedzić w czasie słynnej gonitwy byków! A nawet wziąć w niej udział! Ale powątpiewamy, by prezydent miał na to ochotę…

Bon voyage!

18 września 2015 /

A propos drogi: Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego oraz naczelny „Charakterów”, postanowił wybrać się na urlop do Egiptu i zwiedzić tamtejsze klasztory koptyjskie. W zasadzie miał już wszystko zapięte na ostatni guzik, bagaże spakowane, przewodniki przygotowane, ale… nie pojechał. Dlaczego, zapytacie Państwo? Cóż… Miał tego pecha, że postanowił wyruszyć na eskapadę z biurem podróży „Alfa Star”, które w międzyczasie… upadło.

Nasi szpiedzy donieśli, że ksiądz Adam Wilczyński, ojciec duchowny w kieleckim Wyższym Seminarium Duchownym, spędził miesiąc w Nowym Jorku. Posługiwał tam w jednej z parafii dzielnicy Bronx, zamieszkałej głównie przez ludność pochodzenia latynoskiego oraz Afroamerykanów. Ale nie to jest istotne. Otóż ksiądz Adam podzielił się z naszą czujką pewnym spostrzeżeniem, które nas zadziwiło: - Muszę powiedzieć, że drogi są tam okropne, zupełnie tak jak u nas.

Souveniry

18 września 2015 /

Nie tak dawno, przy okazji otwarcia siedziby dla kibiców Korony, odwiedził nasze miasto prezes PZPN Zbigniew Boniek. Fani żółto-czerwonych chcieli mu się jakoś odwdzięczyć za to, że uświetnił swą obecnością uroczystość, i postanowili mu podarować drobne suweniry oraz niewielką statuetkę. Najwyraźniej jednak osoba wręczająca upominki była mocno stremowana, bo przekazała panu Zbyszkowi jedynie te pierwsze. – A to chyba dla mnie? – błysnął refleksem Zibi wskazując na statuetkę i już po chwili trzymał ją w rękach.

Strona 9 z 28

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna