online button
Jesteś tutaj:Radio eM»CIEKAWOSTKI
online button
online button

INFORMACJE KIELCE

Wysokie technologie dotykają każdej dziedziny życia. Nowoczesne rozwiązania techniczne występują także… w śmieciarkach. Firma Eneris Surowce SA obsługująca w Kielcach jeden z najnowocześniejszych systemów odbioru odpadów zaprezentowała mieszkańcom miasta sprzęt, który na co dzień pełni służbę w jej flocie

Jakie możliwości mają mali odkrywcy? Odpowiedź brzmi: wielkie! Aby się o tym przekonać należy wybrać się już 30 września na wernisaż w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Kapitulnej.

Żarty w Zameczku

28 września 2016 /

Zmęczony rozpoczynająca się jesienną szarugą?  Melancholijne wieczory, z pewnością, ubarwi kielecki Zameczek, ktory juz 7 października zaprasza na „Wieczory z Zameczkiem - Stand Up Comedy".

Korona Kielce w niedzielę o 15.30 w meczu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie drużynę Jagiellonii Białystok. Mamy do rozdania 12 biletów na to spotkanie! Podwójne wejściówki zgarnie 1, 3, 6, 9, 12 i 15 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe!

W związku z obchodami „Światowego Dnia bez Samochodu” Zarząd Transportu w Kielcach tradycyjnie zorganizował konkurs plastyczny pt: "Komunikacja moich marzeń". Kapituła stanęła przed nie lada wyzwaniem, aby spośród kilkudziesięciu pięknych prac wybrać te najlepsze. 

Pielęgniarka Emilka – tak nazywa się hydrant, który został dziś odsłonięty przy wjeździe na teren Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Obchodzimy dziś Dzień Emotikona. Popularne „buźki” zubażają język czy może dają nam możliwość wyrażania uczuć trudnych do ubrania w słowa?

Czy można ,,dotknąć” historii? Z odpowiedzią spieszy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, w którym w poniedziałek 12 września odbędzie się festyn historyczny zatytułowany ,,Od Prasłowian do Polaków”. Impreza ma charakter edukacyjny, bowiem uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak setki lat temu wyglądał np. warsztat krawiecki, garncarski, czy fotograficzny, lecz także spróbować swoich sił w kaligrafowaniu, czy tworzeniu np. różańców z brązu.

Korona Kielce w sobotę o 18.00 w meczu 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie drużynę  Arki Gdynia. Mamy do rozdania 10 biletów na to spotkanie! Podwójne wejściówki zgarnie 1, 3, 6, 9, 12 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe!

W najbliższy weekend (10 i 11.09) w Magicznych Ogrodach czeka wiele rodzinnych zabaw i atrakcji . - Wejdź do świata baśni, baw się z całą rodziną i weź udział w grze terenowej z nagrodami! – napisali organizatorzy w komunikacie.

Korona Kielce w poniedziałek o 18.00 w meczu 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie drużynę  Wisły Kraków. Mamy do rozdania jeszcze 10 biletów na to spotkanie! Podwójne wejściówki zgarnie 1, 3, 6, 9, 12 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe!

Korona Kielce w sobotę o 20.30 w meczu 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy podejmie na swoim stadionie drużynę Lecha Poznań. Mamy do rozdania 15 biletów na to spotkanie! Podwójne wejściówki zgarnie 1, 3, 6, 9, 12, 15 i 18 osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe! Jeden bilet na mecz z "Kolejorzem" powędruje do 13 uczestnika naszej zabawy! 

Przebywający od środy w Polsce Papież Franciszek w drodze do Krakowa leciał nad diecezją kielecką - wynika z map serwisu Flightradar24. Airbus 321 włoskich linii Alitalia, podchodząc do lądowania na lotnisku w Balicach okrążał Kraków od strony północnej.

 

"Informacja w zakresie zmiany taryfy...". Listy od dostawcy gazu zaczynające się takim zwrotem nie wróżą niczego dobrego, więc rwiemy je na strzępy przeklinając gazowników za kolejną podwyżkę. Słusznie?

Strona 9 z 30

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna